Telefon çalışıyor ama ekran karanlık sorunu kullanıcıların sıklıkla karşılaştıkları durumlardan biridir. Telefonlarımızın günlük hayatımızda çok önemli bir yeri vardır. Günlük ödevlerimizi, arkadaşlarımızla iletişimimizi, ailemizle iletişimimizi ve aynı zamanda daha birçok işlemimizi telefonlarımızın aracılığıyla gerçekleştiriyoruz. Ancak bazen bu teknolojik cihazlar bizi hayal kırıklığına uğratıyor. Telefonunuz çalışıyor ama ekran karanlık olabilir. Bu durumda ne yapacağınızı bilemeyebilirsiniz. Bu durumda yapılacak şeyler;

  • Cihazınızın pil durumunu kontrol edebilir
  • Şarj edebilir
  • Cihazınızın ayarlarını sıfırlayabilir
  • Cihazınızın ekran kartının sürücüsünü güncelleyebilir ve
  • Cihazınızın ekran kartını, işlemcisini ve kasasını değiştirebilirsiniz.
  • Cihazınızın yazılımını da güncellemelisiniz.

Telefonunuzun Ekranı Karanlık Olduğunda Ne Yapmalısınız?

Telefon Çalışıyor Ama Ekran Karanlık
Telefon Çalışıyor Ama Ekran Karanlık

Telefonunuzun ekranı karanlık olduğunda, öncelikle cihazınızın pil durumu için kontrol etmelisiniz. Pilinizin bitmiş olup olmadığını kontrol etmek için telefonunuzun şarj edilebilir olup olmadığını kontrol etmek için cihazınızın özellikle şarj edilmesini sağlamalısınız. Telefonunuzu şarj ederken aslında şarj cihazının çalışıp çalışmadığını da kontrol etmelisiniz.

Telefonunuzu Şarj Ederken Ne Yapmalısınız?

Telefonunuzu şarj etmek için, şarj cihazının uygun bir prizle bağlantılı olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ayrıca, şarj cihazının kablosunun hasar görüp görmediğini de kontrol etmelisiniz. Cihazınızın şarj edilmesini sağlamak için, şarj cihazının cihaz ile uyumlu olmasına dikkat etmelisiniz. Son olarak; şarj cihazının cihazınız ile uyumlu olup olmadığını kontrol etmek için böylece cihazınızın model numarasını kontrol etmelisiniz.

Şarj Etme İşleminden Sonra Ne Yapmalısınız?

Şarj etme işleminden sonra cihazınızın ekranı hala karanlık ise, telefonunuzda bir arıza olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olduğunda, cihazınızın arızalı olup olmadığını anlamak için, cihazınızın açılıp açılmamasını kontrol etmelisiniz. Cihazınızın açılıp açılmadığını kontrol etmek için, cihazınızın açma tuşuna basmalısınız.

Cihazınız Açılıyorsa Ne Yapmalısınız?

Cihazınızın açılıyorsa, ekran karanlık olduğunda bir arıza olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın ayarlarındaki bir hatadan kaynaklanabilir. Ekran karanlık olmasının sebebi bu olup olmadığını kontrol etmek için, cihazınızın ayarlarını kontrol etmelisiniz. Cihazınızın ayarlarında bir sorun varsa bu yüzden cihazınızın ayarlarını sıfırlamalısınız.

Telefonunuzun Ekranı Sıfırlandıktan Sonra Ne Yapmalısınız?

Telefonunuzun ekranı sıfırlandıktan sonra, cihazınızın ekranının hala karanlık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın ekran kartında bir arıza olabilir. Ekran kartında bir arıza olup olmadığını anlamak için, cihazınızın ekran kartının sürücüsünü güncelleyebilirsiniz.

Ekran Kartı Sürücüsü Güncellenirse Ne Yapmalısınız?

Ekran kartı sürücüsü güncellendiğinde, cihazınızın ekranının hala karanlık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın ekran kartının arızalı olabilir. Ekran kartının arızalı olup olmadığını anlamak için, cihazınızın ekran kartını değiştirmelisiniz. Bu tarz durumlarda teknik ekibimizden destek alabilirsiniz.

WhatsApp Destek Hattı

Telefonunuzun Ekranı Değiştirildikten Sonra Ne Yapmalısınız?

Telefonunuzun ekranı değiştirildikten sonra, cihazınızın ekranının hala karanlık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın işlemcisinde bir arıza olabilir. Ekran karanlık olmasının sebebi bu olup olmadığını anlamak için, cihazınızın işlemcisini değiştirmelisiniz.

Telefonunuzun İşlemcisi Değiştirildikten Sonra Ne Yapmalısınız?

Telefon Çalışıyor Ama Ekran Karanlık ne Yapmalıyım
Telefon Çalışıyor Ama Ekran Karanlık ne Yapmalıyım

Telefonunuzun işlemcisi değiştirildikten sonra, cihazınızın ekranının hala karanlık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın kasasında bir arıza olabilir. Ekran karanlık olmasının sebebi bu olup olmadığını anlamak için, cihazınızın kasasını değiştirmelisiniz.

Telefon Kasası Değiştirildikten Sonra Ne Yapmalısınız?

Telefonunuzun kasası değiştirildikten sonra, cihazınızın ekranının hala karanlık olup olmadığını kontrol etmelisiniz. Ekran karanlık olmasının sebebi, cihazınızın içerisindeki bağlantı noktalarında bir arıza olabilir. Ekran karanlık olmasının sebebi bu olup olmadığını anlamak için, cihazınızın içerisindeki bağlantı noktalarını kontrol etmelisiniz. Telefon çalışıyor ama ekran karanlık sorununu çözmek için teknik ekibimizde destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
Telefon Hoparlöründen Çızırtı Geliyor
Sonraki yazı
iPhone Ekranının Yan Sanayi Mi Orijinal Mi Nasıl Anlaşılır

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı