Telefon desen şifremi unuttum akıllı telefonlarda desen parolası çeşitli nedenlere bağlı olarak unutulabiliyor. Android, iPhone gibi akıllı telefonlarda desen şifresi oluşturulabiliyor. Bu özel şifreleme uygulaması telefon ekranından desen çizimli olarak yapılıyor. Bu nedenle uygulama telefon desen şifresi olarak isimlendiriliyor.

Telefon desen şifresi tamamen kullanıcıların zevklerine göre oluşturuluyor. Dolaysıyla birçok akıllı telefon kullanıcıları tarafından telefon desen parolası örneğin zikzak oluşturularak oluşturuluyor. Bazen de daire tarzından parola oluşturulabiliyor. Özet olarak telefonunuzdan desen şifrenizi kendiniz kolayca ve dilediğiniz tarzda oluşturabilirsiniz. Özellikle Android telefonlarda unutulan desen şifresi hatırlamak mümkün olabiliyor. Android akıllı telefonlar ana ekran kilitleri açısından birçok eşsiz alternatifler sunuyor.

Android Aygıt Yöneticisi

Telefon Desen Şifremi Unuttum
Telefon Desen Şifremi Unuttum

Sık yaşanan bir sorun olan telefon desen şifremi unuttum konusunda servisimizden yardım alabilirsiniz. Ayrıca Android akıllı telefonunuzu kurduğunuzda ve Google üzerinden hesabınızı aktif ettiğinizde direk olarak sistem tarafından telefonunuz bulunacaktır.

Samsung Akıllı Telefon Kullanıcılarına Özel Telefon Desen Şifremi Unuttum Yapılması Gerekenler

Şifrenin unutulması durumunda neler yapılabilir;

  • İlk olarak Samsung yönetici benim bul sekmesine giriş yapın.
  • Sonrasında Samsung hesabınızı direk olarak cihazınıza kaydetmeniz gerekir. Bu işlemi dilerseniz kurulum sırasında yapabilirsiniz.
  • Samsung mobil sistem tarayıcı üzerinden bulmasına ulaşabilirsiniz.
  • Sonrasında sağ kısımda yer alan cihaz kilidini aç kısmına tıklayın. Bu aşamadan itibaren telefonunuzdan ekran kilidini kolayca kaldırabilirsiniz.

Telefonunuzu Sıfırlayabilirsiniz

Telefonunuzun marka ve modeli ne olursa olsun ekran desen şifrenizi yeniden hatırlamak ya da direk olarak mobil cihazınıza giriş yapmak için telefonunuzu sıfırlayabilirsiniz. Tabi ki de tahmin edeceğiniz üzere bu işlem risklidir. Çünkü telefonunuzu sıfırladığınızda cihazınızda yer alan tüm önemli dosya ve belgelerinizin otomatik olarak silinmesine neden olacaksınız.

Bu durumda belgelerinize yeniden ulaşmanız artık ne yazık ki mümkün olmayacaktır. Bu bakımdan cihazınızı fabrika ayarlarına geri döndürmek istediğinizde işleme geçmeden önce cihazınızdaki tüm önemli dosya ve belgelerinizi mutlaka yedeklemeniz gerekir. Bu işlemi telefonunuzda yer alan belirli bir tuş kombinasyonu üzerinden kolayca yapabilirsiniz.

Farklı Bir Yöntem Daha

Yukarıdaki etkili yöntemler haricinde bu yöntemi dahi güvenle tercih edebilirsiniz. Eğer telefonunuzdan ekran deseninden şifrenizi kurtaramıyorsanız son etkili yöntem olarak bu yöntemi de güvenli bir şekilde deneyebilirsiniz.

WhatsApp Destek Hattı

Fakat bu yöntemin sadece Android 4,4 akıllı telefon modellerinde geçerli olabileceğinin altını çizebiliriz. Bu yöntem aynı zamanda cihazda ekran kilidi yeniden açılmasının son derece basit olduğunu sizlere kanıtlayacaktır. Böylece sorununuzdan zahmet çekmeden kurtulmanızı sağlayacaktır. Toplamda hatalı parola girişi sonrasında cihazınız tarafından yeniden şifre girmeniz için sizlerden 30 saniye boyunca sabırla beklemeniz talep edilecektir.

Bu kapsamda ayrıca desen ya da seçenek cihazınızı en alt ekran kısmında yer alacaktır. Söz konusu seçenekleri tercih ederek cihazın sizlere sunduğu alternatifler üzerinden devam edebilirsiniz. Bu yöntemlerden ilki doğrudan Google hesabınızı girmenizdir. Bu yöntem üzerinden telefon desen şifrenizi kolayca yeni bir parola ile değiştirmeniz mümkündür.

Akıllı Telefon Deseninde Parola Oluşturmak Mantıklı Mı?

Telefon Desen Şifremi Unuttum ne yapmalıyım
Telefon Desen Şifremi Unuttum ne yapmalıyım

Ayrıca telefon desen şifremi unuttum konusunda sorundan kurtulduğunuzda yeni bir şifre oluşturmak zorunda değilsiniz. Yani dilerseniz telefon deseni kullanmadan parolasız olarak direk cihazınıza giriş yapabilirsiniz. Telefonunuzdaki önemli dosyaların farklı bireyler tarafından görülmemesi açısından desenli parola oluşturmanız tabi ki faydalı olacaktır.

Akıllı telefonlarda desen parolası oluşturulması hem cihaz güvenliği hem hobi olarak yapılabiliyor. Bu nedenle akıllı telefon türlerinde desen parolası oluşturulması pek çok farklı nedenlere bağlı olarak tercih ediliyor. Telefon desen şifremi unuttum sorununun çözümü için servisimizden destek alabilirsiniz.

Önceki yazı
Telefonun Wi-Fisi Az Çekiyor?
Sonraki yazı
Samsung Telefonum Kapandı Açılmıyor

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı