Telefon ekranı aniden karardıysa bunun farklı nedenleri olabilir. Hazırladığımız bu içerikte ekran kararması sorunu için ne yapabileceğinizi anlattık.

Telefon Ekranı Aniden Karardı Sorunu

Telefonunuzun ekranı kararırsa bunun birkaç olası nedeni vardır. Telefonunuzun donanımıyla ilgili bir sorun, bir yazılım sorunu veya ikisi arasında bir sorun olabilir. Telefonunuzun ekranı kararırsa yapmanız gerekenler burada özetlenmiştir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Öncelikle, telefonunuzu yeniden başlatmayı deneyin. Bu genellikle siyah ekran sorununu çözmenin en basit ve en hızlı yoludur. Bu işe yaramazsa, telefonunuzu fabrika ayarlarına sıfırlamayı deneyin. Bu, tüm verilerinizi silecektir, bu nedenle önce dosyalarınızı yedeklediğinizden emin olun.

Bu çözümlerden hiçbiri işe yaramazsa, telefonunuzun ekranının kararmasına neden olan bir donanım sorunu olabilir. Telefonunuzun garantisi devam ediyorsa ücretsiz olarak tamir ettirebilir veya değiştirebilirsiniz.

Eğer tüm yöntemlere rağmen ekran sorununu çözemediyseniz ekran değişimi & batarya değişimi yaptırmak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonunuzdaki siyah ekran nasıl düzeltilir?

Telefonunuzun ekranı aniden karardıysa, birkaç olası açıklama ve birkaç olası çözüm vardır. İşte telefon ekranınız karardıysa deneyebileceğiniz bazı şeyler.

İlk olarak, güç düğmesini birkaç saniye basılı tutmayı deneyin. Bu, genellikle siyah ekranı olan bir telefonu yeniden başlatır. Bu işe yaramazsa, pili çıkarıp tekrar takmayı deneyin. Bu, telefonu yeniden başlatacak ve sorunu çözebilir.

Bu iki yöntem işe yaramazsa, sorun ekranın kendisinde olabilir. Ekran çatlamışsa veya başka bir şekilde hasar görmüşse değiştirilmesi gerekir. Ekran sadece siyahsa, sorunun LCD ekranda veya arka ışıkta olması muhtemeldir. Her iki durumda da, ekranın değiştirilmesi gerekecektir. Ekran değişimi için bizi arayabilirsiniz.

Son olarak, bunların hiçbiri işe yaramazsa, telefonda daha ciddi bir sorun olabilir. Anakartın hasar görmüş olması veya güç kaynağında bir sorun olması muhtemeldir.

Telefon Ekranının Kararma Nedenleri
Telefon Ekranının Kararma Nedenleri

Telefonunuzdaki siyah ekran sorunu nasıl giderilir?

Telefonunuzda siyah bir ekrana bakıyorsanız, bu biraz rahatsız edici olabilir. Ancak endişelenmeyin! Çoğu durumda düzeltmesi kolaydır. Telefonunuzdaki siyah ekran sorunlarını gidermenin birkaç farklı yolunu inceleyeceğiz.

İlk olarak, güç düğmesini birkaç saniye basılı tutmayı deneyin. Bu genellikle telefonu yeniden başlamaya zorlar ve umarım sorunu çözer. Bu işe yaramazsa, bataryayı çıkarmayı (mümkünse) ve tekrar takmayı deneyin. Bu, telefonu yeniden başlatır ve sorunu çözebilir.

Bu seçeneklerden hiçbiri işe yaramazsa, bir sonraki adım telefonu bir bilgisayara bağlamak ve bir depolama aygıtı olarak görünüp görünmeyeceğine bakmaktır. Varsa, telefona yeni bir üretici yazılımı dosyası kopyalamayı deneyebilir ve bunun sorunu çözüp çözmeyeceğini görebilirsiniz. Tabii bunun için profesyonel bilgiye sahip olmanız gerekiyor.

Telefon ekranının kararmasına ne sebep olur?

Telefon ekranınızın kararmasına neden olabilecek birkaç farklı şey var. Gevşek bir bağlantı veya ekranın kendisiyle ilgili bir sorun gibi bir donanım sorunu olabilir. Ekranınızın kararmasına neden olan bir uygulama gibi bir yazılım sorunu da olabilir.

Telefon Hiç Şarj Almıyor
Telefon Hiç Şarj Almıyor

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
Telefon Hiç Şarj Almıyor – Batarya Değişimi
Sonraki yazı
iPhone Şarj Soketi Temizliği Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı