Telefon ekranındaki morarma nasıl geçer gibi sorunların en büyük nedeni; telefonda ana ekranın zarar görmesinden kaynaklı olarak ortaya çıkar. Telefon kullanıcılarının telefonu bilinçsiz olarak kullanmasından kaynaklı olarak ortay çıkan sorunlar arasında yer alıyor. Kullanıcılar soruna çözüm bulmak için araştırma yapmaya başlar. Daha sonrasında bu konu hakkında birden fazla nedenle karşılaştığı oluyor.

Telefon Ekranında Morarma?

Telefon Ekranındaki Morarma Nasıl Geçer
Telefon Ekranındaki Morarma Nasıl Geçer

Telefon ekranında meydana gelen morarmaların aslında pek çok nedeni olabilir. Bu yüzden bu gibi durumlarla karşı karşıya kalınması üzerine servisimizden yardım almak daha sağlıklı sonuçlar verecektir. Halk arasında mürekkep akması şeklinde de ifade edilir. Mürekkep akması; ekranın hasar görmesinden sonra kendini belli eder.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Ana ekranın aldığı darbe sonrasında baskı oluşur. Oluşan baskı ekranın zarar görmesine neden olduğundan dolayı ne yazık ki iç ekranın hasar sorunu kısa süre içerisinde giderilmesi gerekmektedir. Telefon ekranındaki morarma nasıl geçer gibi problemlere çözüm aramanın en doğru yolu yetkili servisimizden yardım almak olacaktır.

Telefon Ekranı Morardı Ne Yapmam Gerekir?

Telefonun ekranında meydana gelen morarma kişinin göz yapısını rahatsız edecek düzeydedir. Bundan kaynaklı olarak ekrandaki morarmanın giderilmesi gerekir. İşlem kullanıcı tarafından yapılamaz. Aksi durumlarda ekranı düzeltmeye çalışırken diğer parçalara da zarar verme olasılığı yüksek olabilir. İşlemin yetkili kişi tarafından gerçekleşmesi gerekir.

Telefon ekranı değiştirilmediği durumlarda zaman içinde ekranın tamamını kaplama başlar. Ekran kaplandıktan sonra ne yazık ki artık kullanılamaz hale gelir. Dokunmatik işlevini görmeyi engellediğinden dolayı telefonun hepten değiştirilmesine ihtiyaç duyulacaktır. Bu yüzden telefon ekranındaki morarma nasıl geçer sorunuyla karşılaşınca mutlaka servisimizden yardım almayı ihmal etmeyiniz.

Telefon Ekranında Neden Morarma Olur?

Telefon ekranında meydana gelen morarmanın başlıca sebepleri arasında ana ekranın zarar görmesidir. Elbette ki ana ekranın zarar görmesinin altında yatan belli başlı sebeplerde vardır. Bunları sıralayacak olursak;

  • Telefonun çok fazla kullanılması halinde artık renklerin birbirine karışması,
  • Beklenmedik bir şekilde telefonu sert bir yere çarpmak,
  • Yere düşmesi sonucunda ekranın çatlaması veya hasar görmesi,
  • Ana ekranın yanması üzerine kaliteli olmayan bir parça ile ekran değişimi oluşması,
  • Orijinal parçalar kullanılmadığında ana ekran zarar görür,
  • Farkında olmadan ekranın ciddi manada baskı gördüğü için iç ekranda maalesef ki akıntı olması olarak problemler ortaya çıkar.

 Telefon Ekran Değişimi Nasıl Olur?

Meydana gelen sorunun giderilebilir olmasını sağlamak için mutlaka servisimiz tarafından hizmet alınmalıdır. Bu yüzden oluşabilecek sorunların önüne geçebilir ve daha fazla maliyetli olmamış olur. Ekran değişimi için ayrıca yetkili servisimizle iletişime geçilerek, sorun bildirilir. Daha sonrasında ekran değişimine başlanır. İşlem süresi 1-2 saat arasında değişkenlik gösterir. Fakat telefon ekranındaki morarma nasıl geçer diyenler için bu süre 1-2 gün arasında giderilebilir diyebiliriz. Aslında süre değişimi iş yoğunluğuna göre değişeceğinden dolayı sadece ortalama bir aralık verebilme şansımız oluyor. Bu sayede işlem süresi uzayabilir veya kısalabilir.

Telefon Ekran Değişimi için Ne Yapmam Gerekir?

Telefon Ekranındaki Morarma Nasıl Geçer Ne Yapmalıyım
Telefon Ekranındaki Morarma Nasıl Geçer Ne Yapmalıyım

Telefon kullanıcıları artık yediden yetmişe herkesin kullandığı teknolojik aletler arasında yer alıyor. Birçok kişinin kullanıcı olması halinde sorunların da ardı arkası kesilmediği durumlarla karşı karşıya kalınabilir. Özellikle çocuğuna telefon veren ebeveynlerin karşılaştığı sorunlar arasında ana ekranın hasar görmesi oluyor.

Ana ekrandaki hasarın belirtileri mevcuttur. Telefonun yere düşmesi, sert bir yere çarpması, ağır hasar alması gibi durumları ele alabiliriz. Böylelikle yetkili servisimiz her türlü sorunu gidermek için 7/24 hizmet verir. Son olarak şunu da ekleyebiliriz. Telefon ekranındaki morarma nasıl geçer sorunu giderilmekte kalmayıp aynı zamanda yetkili servisimiz telefonun onarım ve bakımını da gerçekleştirir.

Önceki yazı
Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım
Sonraki yazı
Telefon Ekranda Mor Leke

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı