Telefon hiç şarj almıyor ise batarya değişimi yaptırmanız gerekebilir. Ayrıntılı fiyat bilgisi için bizi arayabilirsiniz.

Telefon Hiç Şarj Almıyor – Telefonun Şarj Olmamasının Nedenleri

Şarj olmayan bir telefon sizin için sinir bozucu bir deneyim olabilir. Bu soruna neden olabilecek birkaç farklı şey var. İşte bir telefonun şarj olmamasının en yaygın nedenlerinden ikisi:

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  1. Arızalı Bir Şarj Cihazı

Bir telefonun şarj olmamasının en yaygın nedenlerinden biri, şarj cihazının arızalı olmasıdır. Telefonunuzu şarj cihazına taktığınızda şarj olmuyorsa, farklı bir şarj cihazı kullanmayı deneyin. Bu işe yaramazsa, telefonunuzdaki şarj bağlantı noktasının hasar görmüş olması ve onarılması veya değiştirilmesi gerekmesi olasıdır.

  1. Bitmiş Pil

Bir telefonun şarj olmamasının bir başka yaygın nedeni de pilin bitmesidir. Telefonunuzun pili tamamen bitmişse, hangi şarj cihazını kullanırsanız kullanın şarj olmaz. Telefonunuzun tekrar çalışabilmesi için pili değiştirmeniz gerekecektir.

Telefonunuz şarj olmuyorsa sorunu çözebilmek için sorunun ne olduğunu bulmanız önemlidir. Hâlâ sorun yaşıyorsanız, tamir için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefon Batarya Değişimi
Telefon Batarya Değişimi

Telefonunuz şarj olmadığında denenecek yöntemler

Telefonunuzun şarj olmamasının birkaç olası nedeni vardır. Ama neyse ki tekrar çalışmasını sağlamak için deneyebileceğiniz birkaç çözüm vardır.

İlk olarak, telefonunuzdaki şarj bağlantı noktasının temiz ve kirden arındırılmış olduğundan emin olun. Bazen bağlantı noktasında tüy veya toz birikebilir ve şarj kablosunun iyi bir bağlantı kurmasını engelleyebilir. Giriş kirliyse, dışarı üflemek için bir kutu basınçlı hava veya birikintileri çıkarmak için bir kürdan kullanın.

Şarj bağlantı noktası temiz ve sorunsuzsa, kontrol edilecek bir sonraki şey şarj kablosudur. Kablonun hem telefona hem de şarj cihazına sıkıca takıldığından ve kabloda herhangi bir kopukluk veya hasar olmadığından emin olun. Kablo hasar görmüşse değiştirmeniz gerekir.

Hem şarj portu hem de kablo iyi durumdaysa kontrol edilecek bir sonraki şey pildir. Piliniz birkaç yıldan daha eskiyse, değiştirme zamanı gelmiş olabilir. Lityum-iyon piller zamanla bozulur ve sonunda çalışmayı durdurur. Piliniz eskiyse, yenisiyle değiştirmeyi deneyin.

Yukarıdakilerin tümünü denediyseniz ve telefonunuz hala şarj olmuyorsa, telefonunuzdaki şarj bağlantı noktasında bir sorun olabilir. Bu durumda, kontrol ettirmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonunuz için ne zaman profesyonel yardım almalısınız?

Telefonunuz hayatınızdaki en önemli araçlardan biridir, bu nedenle onu iyi çalışır durumda tutmanız önemlidir. Ancak, en iyi telefonlarda bile zaman zaman sorunlarla karşılaşabilirsiniz. Telefonunuzla ilgili sorun yaşıyorsanız profesyonel ekibimizden destek alabilirsiniz.

Telefon Hiç Şarj Almıyor
Telefon Hiç Şarj Almıyor
Önceki yazı
Telefon Batarya Şişmesi Ekrana Zarar Verir Mi?
Sonraki yazı
Telefon Ekranı Aniden Karardı

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı