Telefon kamera odaklanma sorunu nedeni ve çözümü, çoğu telefonda kullanıcısının ihtiyaç duyduğu bir bilgidir. Telefonunuzun durumu ne olursa olsun bu durumla karşı karşıya kalabilirsiniz. Bu sorun çeşitli nedenlere görülebilir.

İPhone marka telefonlarda da yaygın olarak görülen kamera odak sorunu hemen hemen her marka ve modelde yaygın olarak görülebilir. Bu sorun kameranızı kullanmanıza engel olur. Telefon odaklanma sorunu nedeni ve çözümü nedir? Telefon kamera odaklanma sorunu nedenleri nelerdir? Telefon kamera odaklanma sorunu nasıl çözülür? Gelin yazımızda birlikte bakalım.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefon Kamera Odaklanma Sorunu Nedenleri Nelerdir?

Telefon kamera odaklanma sorunu nedeni ve çözümü çeşitli gösterir. Öncelikle yapmanız gereken sorunun kendisini bulmaktır.

 • Mevsimsel koşullar,
 • Kamera lensi,
 • Kamera lensi üzerindeki çizikler,
 • Kasa üzerindeki deformasyonlar,
 • Buğulanma gibi sorunlar başlıca odaklama sorunlarındandır.

Zaman ile kullanım kamera lensini çizebilir. Mevsimsel koşullar yüzünden lensinizin yapısı bozulabilir, kameranızın içine su girebilir ve buğulanabilir. Nadir de olsa bataryanızdaki birtakım arızalar da telefon kamera odaklanma sorununa neden olabilir. Kamera sisteminin kalitesini belirleyen bir şey de cihazınızın yazılımıdır. Yazılımsal olarak da sisteminizi kontrol etmelisiniz. Sorunlarınızı çözmek için Cep Ustam GSM firmamızdan yardım alabilirsiniz.

Telefon kamera odaklanma sorunlarında genellikle kamera ile birlikte lensin değiştirilmesi gerekmektedir. Bu konuda 6 aylık garanti ile hizmet almak istiyorsanız hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Fiyat ve işlem bilgisi almak için TIKLA

Telefon Kamera Odaklanma Sorunu Nedeni ve Çözümü Nedir
Telefon Kamera Odaklanma Sorunu Nedeni ve Çözümü Nedir

Telefon Kamera Odaklanma Sorunu Çözümü Nelerdir?

Telefonunuzun kamerasında odaklama sorununu bulduktan sonra uygulamanız gereken bazı adımlar vardır. Bu adımları yaptıktan sonra sağlıklı görüntülere ulaşabilirsiniz. Bu sorunları ileride yaşamamak için lensinize ve kameranıza özenle bakmalısınız. İşte telefon kamera odaklama sorunu çözümü için izlemeniz gereken adımlar:

 • Sorun kamera lensinizde bulunuyor ise lensinizi değiştirebilirsiniz. Cep Ustam GSM firmamızdan bu konuda yardım alabilirsiniz.
 • Bataryanızı kontrol ediniz. Sorun bataryanızdan kaynaklanıyor ise büyük ölçüde çözecektir.
 • Bulunduğunuz yerdeki hava koşulları nedeniyle lensiniz kirlenmiş veya buğulanmış olabilir. Bu koşullarla kamera odaklama sorunu gayet doğaldır. Lensinizin temizliğine önem veriniz.
 • Yağmurlu, sisli veya puslu havalarda lensiniz puslu bir görüntü oluşturabilir.
 • Lensinizin deforme olmamasına dikkat edin.
 • Lensinizi temiz bir bez yardımı ile silin.
 • Yazılımsal olarak cihazınızın yazılımını kontrol edin.
Önceki yazı
Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor Neden?
Sonraki yazı
Telefon Ekranı Değişince İçindekiler Silinir Mi?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı