Telefon wifi görmüyor ne yapabilirim diyorsanız hazırladığımız bu içeriğe göz atabilirsiniz.

Akıllı telefonlarımız Wifi olmadan çok da istediğimiz işlevselliğe sahip olmamakta. Çünkü pek çok işimizi telefonlarımızı bir internet ağına bağlayarak halletmeye çalışmaktayız. Bu nedenle bir internet ağına bağlı olmak oldukça önemlidir. Ancak bazen telefonumuz bulunan wifi ağlarını algılayamazlar. Bu durum çevrenizdeki diğer kullanıcılar tarafından yaşanmıyorsa sadece sizde oluyorsa telefonunuzda bir sorun olabilir. Bu sorun hakkında bilgi edinmek için ‘Telefon wifi görmüyor’ başlıklı yazımıza göz atmanız sizin için uygun olacaktır.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefon Wifi Görmüyor Ne Yapabilirim?

Akıllı telefonunuzun çevrenizdeki wifi ağını görmediğinden şikayetçi iseniz bu duruma neden olan ana kaynağı bulmaya çalışınız. Sorun telefonunuzdan kaynaklı olabilir. Bunu anlamak için çevrenizdeki diğer akıllı telefon kullanıcılarının çevredeki diğer ağları algılayıp algılamadıklarını kontrol ediniz. Eğer diğer telefonlarda wifi ağları görülüyorsa sorun sizin telefonunuzdan kaynaklı ortaya çıkmakta demektir. Bunun dışında sorun çevredeki wifi ağlarından kaynaklı da olabilir.

Eğer sizin de telefonunuzda wifi sorunu varsa bizimle iletişime geçerek wifi entegresi değişimi yaptırabilirsiniz.

Telefon 5 Ghz Wifi Görmüyor

5Ghz Wifi ağları diğer ağlara nazaran daha fazla avantaja sahiptir. Bu avantajların başında da bu ağların frekansının daha özgür olması ve daha az parazit yapmasıdır. 2,4 Ghz Wifi ağların frekansına kıyasla 5Ghz Wifi ağı daha fazla gelişmiş özelliklere sahiptir. Ancak bu Wifi ağını her cihaz algılamayabilir. Bu nedenle telefonunuzun 5Ghz Wifi ağını görme özelliği olmadığını düşünüyorsanız ilk olarak cihazınızın 5Ghz bandını destekleyip desteklemediğini öğrenmeniz önemli olacaktır. Cihazınızın 5Ghz bandını desteklediği konusunda eminseniz bu durumda bağlanmaya çalıştığınız wifi ağının kanal ağ ayarları ile ilgili ayarlamalar yapmanız gerekecektir.

Telefon 5 Ghz Wifi Görmüyor
Telefon 5 Ghz Wifi Görmüyor

Samsung Telefon Wifi Görmüyor

Telefonun wifi ağlarını görmemesi, Samsung akıllı telefon kullanıcıları tarafından sıkça şikayet edilen konulardan biridir. Bu sorunun telefonunuzdan kaynaklanıp kaynaklanmadığını anlamaya çalışınız. Eğer sorun sizin telefonunuzdan kaynaklanıyorsa telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlayınız. Eğer buna rağmen sorun çözülmüyor ise wifi ağlarında donanım sorunları olabilir.

Telefon Wifi Ağlarını Görmüyor

Öncelikle sorunun sizin telefonunuzdan kaynaklı olup olmadığından öğrenmeye çalışınız . Eğer sorunun kendi telefonunuzdan kaynaklı olduğunu düşünüyorsanız genelde bu sorunun kaynağını yazılımsal şekilde çözmeniz gerekli olabilir. Yazılımsal olarak sorununuzu çözmek için yapmanız gereken başlıca şey telefonunuzun ağ ayarlarını sıfırlamaktır.  Buna rağmen sorununuzu çözemiyorsanız sorun donanım kaynaklı olabilir.

Telefon Wifi Görmüyor
Telefon Wifi Görmüyor

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
SİM Kart Pin Kodu Kırma
Sonraki yazı
Telefon Hızlı Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı