Telefonu daha hızlı şarj etmek için farklı yöntemler uygulayabilirsiniz. İçeriğimizin devamında bu yöntemler hakkında bilgiler verdik.

Telefonu daha hızlı şarj etmek için neler yapılmalı?

Her şeyden önce, doğru şarj cihazını kullandığınızdan emin olun. Telefonunuz için tasarlanmamış bir şarj cihazının kullanılması, aslında uzun vadede pilinize zarar verebilir. Hangi şarj cihazını kullanacağınızdan emin değilseniz, telefonunuzun kılavuzuna bakın veya hızlı bir Google araması yapın. Örneğin Xiaomi Note 7 uyumlu adaptör yazarak arama yapabilirsiniz.

Doğru şarj cihazına sahip olduğunuzda, pil yüzdesini daha da hızlı artırmanın birkaç yolu vardır. Telefonunuz destekliyorsa hızlı şarj cihazı veya hızlı şarj özelliği kullanın. Bu, telefonunuzu standart bir şarj cihazından çok daha hızlı şarj edecektir.

Batarya sorunlarınız için bizimle iletişime geçebilirsiniz. Uygun fiyatlara batarya değişimi yaptırmak için hemen bizi arayabilirsiniz!

Telefonunuzu daha hızlı şarj etmenin başka bir yolu da şarj olurken kapatmak veya uçak moduna almaktır. Bu, telefonunuzun fişe takılıyken herhangi bir güç kullanmasını engeller, böylece şarj cihazından gelen tüm enerji doğrudan pile gidebilir.

Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir
Telefon Nasıl Hızlı Şarj Edilir

Şarj hızını ne etkiler?

Akıllı telefonunuzu şarj etme söz konusu olduğunda, cihazınızın şarj olma hızını etkileyebilecek birkaç farklı faktör vardır. Bu makalede, şarj sürenizi en iyi şekilde kullandığınızdan emin olabilmeniz için şarj hızınızı etkileyebilecek bazı uygulamalara göz atacağız.

Şarj hızınızı etkileyebilecek en büyük faktörlerden biri, kullandığınız şarj cihazının türüdür. Daha düşük güçlü bir şarj cihazı kullanıyorsanız, telefonunuzu şarj etmek, daha yüksek güçlü bir şarj cihazı kullanmanıza göre daha uzun sürecektir. Bu nedenle, telefonunuzu olabildiğince çabuk şarj etmek istiyorsanız, yüksek güçlü bir şarj cihazı kullandığınızdan emin olun.

Şarj hızınızı etkileyebilecek bir diğer faktör de bataryanızın yaşıdır. Bataryanız eskimeye başladığında, şarj olma konusunda daha az verimli olacaktır. Bu nedenle, daha eski bir batarya kullanıyorsanız, şarj olması daha yeni bir batarya kullanmanıza göre daha uzun sürecektir. Bataryanızdan en iyi şekilde yararlanmak istiyorsanız, birkaç yılda bir değiştirmek iyi bir fikirdir.

WhatsApp Destek Hattı

Telefonunuzu bir sonraki şarj edişinizde bu faktörleri aklınızda bulundurun ve şarj sürenizden en iyi şekilde yararlanacağınızdan emin olun.

Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek
Telefonu Daha Hızlı Şarj Etmek

Telefonlarınız ile ilgili birçok problemde bizimle iletişime geçebilirsiniz. Eğer aşağıdaki parçalardan herhangi birinin değişimini yapmak istiyorsanız bizimle iletişim kurabilirsiniz.

 • Ekran Değişimi
 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi
Önceki yazı
Samsung Telefon Isınma Sorunu Ve Çözümü
Sonraki yazı
iPhone Açıkken Şarj Olmuyor Çözümü

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı