Telefon tamirinde en çok karşılaşılan konu ‘telefonum şarj olmuyor ne yapabilirim?’ sorusudur. Neredeyse her gün takılan şarj nedeniyle şarj soketinde çatlama, kırılma veya temas sorunu oluşabilir. Ayrıca telefonun düşmesi veya darbe alması da şarjla alakalı oluşacak problemlere sebep olabilir. Şarj kablosunun veya şarj soketinin yaşattığı sorunun önüne geçmek için Cepustam GSM ile iletişime geçebilirsiniz.

Telefonum şarj olmuyor ne yapabilirim sorusunun cevabını almak için bizden teknik tamir desteği alabilirsiniz. Cepustam GSM olarak sorunun kaynağına ulaşır ve kısa sürede çözüme kavuştururuz.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefondaki Şarj Sorununu Nasıl Anlarım?

Telefonunuz bir anda şarj olmamaya başlamışsa ve şarj göstergesi aktif hale gelmiyorsa aşağıda yazdığımız işlemlerin hepsini denemeniz gerekiyor. Bunlar:

  • Telefonu yeniden başlatın ve şarja takın.
  • Telefonunuzu güvenli moda alarak şarja takın.
  • Farklı priz ve kablo deneyin.
  • Şarj portunu zarar vermeden temizliğini yapın.
  • Kablosuz şarj ile şarj etmeye çalışın.

Şarj girişinin herhangi bir sebepten dolayı ıslanmış olabileceğinden kurutma işlemleri yapılmalıdır.

Bu işlemler, olumlu sonuç vermiyor ise teknik servis tarafından destek almak zorunlu hale gelmiş durumdadır. Cepustam GSM; iPhone, Xiaomi, Oppo, Huawei, Samsung marka ve modelleri fark etmeden telefonum şarj etmiyor ne yapabilirim sorusunu alternatif çözümleriyle yanıtlar.

Telefon şarj sorunlarınızda batarya değişimi ya da şarj entegresi değişimi yapmak gerekebilir. Bu işlemler için hemen bizimle iletişime geçerek telefonunuzdaki sorunları ortadan kaldırabilirsiniz.

Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim
Telefonum Şarj Olmuyor Ne Yapabilirim

Evde Şarj Sorununu Çözebilir Miyim?

Telefonum şarj olmuyor ne yapabilirim diye düşünmeye başladıysanız birkaç basit adımla bu sorun telefondan mı kaynaklı yoksa şarj aletinden mi öğrenebilirsiniz.

  • İlk adımda elektrik prizini kontrol etmek ve çalıştığına emin olmak gerekir.
  • Daha sonraki adımınız şarj aletinizi farklı cihazda denemek olmalıdır. Bazı cihazlar şarja takılmalarının ardından 30-40 saniye sonrası pil göstergesi aktif hale gelebilir. Telefon şarja taktıktan sonra bu süreyi dikkate almalısınız.
  • Evde yapılacak tüm bu işlemlere karşılık şarj göstergesi aktif hale gelmiyorsa Cepustam GSM tarafından destek almalısınız demektir.

Bataryanın değişme zamanının gelmesi gibi birçok sebebin neden olduğu şarj problemini uzman kişilere göstermeli ve ekstra bir sorun yaşanmadan önüne geçmelisiniz. Küçük gibi gözüken şarj sorunu uzman ekipler tarafından yapılmadığı takdirde telefon tamiri maliyetini yükseltecektir. Ayrıca parça değişimi gibi işlemler için her marka ve modelin orijinal ürünleri ile değişikliği yapılmalıdır. Bu noktada Cepustam GSM size hızlı ve uygun fiyatlı çözümler sunar; arızayı tespit ederek sorunu ortadan kaldırır.

Önceki yazı
iPhone Aramada Ses Gelmiyor – Çözümü
Sonraki yazı
iPhone 11 Şebeke Sorunu Nedeni ve Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı