Bazı müşterilerimiz batarya değişimi gereken cihazlarında telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor şeklindeki şikayetleri ile bizlere başvurabiliyor. Peki bu sorun neden kaynaklanıyor? İşte detaylar…

Telefonum Şarj Olurken Yüzdesi Artacağına Azalıyor Ne Yapabilirim?

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor problemi yaşıyorsanız, bu yazımız ile mevzubahis arızanın neden meydana geldiğini, çözümünün nasıl olacağını ve konuya ilişkin merak ettiğiniz diğer sorularınıza yanıt bulmuş olacaksınız.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Böyle bir sorunla karşılaştıysanız, öncelik bu sorunun birçok akıllı telefonda yaşandığını bilmenizde fayda var. Sık sık karşılaşılmakta olan bu sorunun sebebi donanım kaynaklı olmaktadır. Genellikle şarj soketi ya da bataryada yaşanan arızalar sebebiyle gerçekleşmektedir.

Sebebinin bu kadar bariz olması nedeniyle, kulağa sanki önemsiz bir problem gibi gelse de telefon kullanıcılarının keyfini oldukça kaçıran bir sorundur. Şimdi, eğer dilerseniz gelin sorularınızın yanıtlarına geçelim.

Batarya sorunu yaşayan cihazlarınızda 6 aylık garanti ile batarya değişimi gerçekleştiriyoruz. Ayrıntılı bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefonum Şarj Olurken Yüzdesi Artacağına Azalıyor Ne Yapabilirim
Telefonum Şarj Olurken Yüzdesi Artacağına Azalıyor Ne Yapabilirim

Telefonlardaki Şarj Problemi Neden Yaşanmaktadır?

Eğer, neden telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor diye soruyorsanız, bunun birçok nedeni olabilmektedir. Genellikle donanımsal arızalardan kaynaklanan bu problemin başlıca sebepleri şu şekildedir:

  • Böyle bir problemin yaşanması durumunda ilk akla gelen ihtimal; şarj aletinin arızalanmış olması ya da orijinal şarj aletinin kullanılmamasıdır. Şarj aletinin başlığında veya kablosunda yaşanan bir arıza, telefonunuzun şarj edilmesini engelleyecektir.
  • Bir diğer ihtimal ise şarj yuvasında tıkanma meydana gelmiş olmasıdır. Şarj aletinin ucu ile şarj soketinin birbiriyle temas etmemesi, bu soruna yol açabilmektedir. Işık yardımıyla yuvayı kontrol edebilirsiniz. Eğer herhangi bir nesne buraya takılı ise ince bir cımbız veya kürdan yardımıyla hafifçe temizleyebilirsiniz.
  • Şarj soketinde oksitlenme meydana gelmiş olması da bir başka arıza sebebidir. Oksitlenme temizlendiği takdirde, telefonunuz eskisi gibi şarj olmaya devam edecektir.
  • Telefon bataryalarının belirli bir ömrü bulunmaktadır. Kullanım ömrünün sonuna yaklaştıkça şarj konusunda sıkıntılar kendini göstermeye başlayacaktır. Böyle bir durumda yapılması gereken şey ise bataryanın değiştirilmesi olacaktır.

Telefonunuzda yaşanan bu problemin kaynağı bulunduktan sonra uygulanacak doğru çözüm yöntemleri ile bu problem kolayca halledilebilmektedir.

Telefonun Şarj Problemi Nasıl Çözülebilir?

Telefonum şarj olurken yüzdesi artacağına azalıyor problemini yaşıyorsanız, bunun oldukça kolay şekilde çözülebilen bir sorun olduğunu belirtelim. Cep Ustam GSM olarak; uzman personelimiz sayesinde bu tip donanım ve yazılım problemleri, pratik ve etkili şekilde çözüme kavuşturulmaktadır.

Önceki yazı
iPhone 11 Şebeke Sorunu Nedeni ve Çözümü
Sonraki yazı
Telefon İlk Aramada Meşgule Düşüyor Neden?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı