Telefonum yamuldu ne yapmalıyım gibi sorunların günlük yaşam beklenmedik bir şekilde  ortaya çıkabiliyor. Çünkü telefon sert bir cisim ve buna rağmen nasıl yamulabilir gibi sorular da ortaya çıkabilir. Aslında telefonun yamulması günlük yaşamda oluşabilen bir sorun haline gelebilir. Bundan kaynaklı olarak servisimize verilmesi ve sorunun giderilmesi gerekecektir.

Telefonum Neden Yamulur?

Telefon yamulması zaman zaman kullanıcıların hatasından kaynaklı olarak ortaya çıkar. Akıllı cihazların her ne kadar sert bir cisim olduğunu biliyor olsak da yamulma sorunu ortaya çıkabilir. Bunun başlıca sebepleri arasında;

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  • Telefonun beklenmedik bir zaman diliminde yere düşmesi veya sert bir yere çarpması,
  • Yerde duran ve görünmeyecek vaziyette olan telefona basmak veya ağır cisimle vurmak,
  • Telefonun arka cepte olması ona hasar verme olayının daha çok olduğu anlamına gelir. Çünkü burada telefon üzerine oturulduğu için telefon baskıya maruz kalıyor,
  • iPhone telefonlarda daha çok kes kısma tuşlarının bulunduğu yerde yamulma sorunun ağırlıkta olduğu bir gerçektir,
  • Telefonun düz bir zeminde durmaması ya da düz durmasını engelleyen durumlar,
  • Düzenli olarak telefonun aldığı hasarlardan kaynaklı olarak da yamulma sorunları ortaya çıkar.

Telefonumun Yamulduğunu Nasıl Anlarım?

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım
Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım

Telefonum yamuldu ne yapmalıyım gibi düşüncelere kapılan kişilerin yapması gereken ilk iş telefona uzaktan bakmak olacaktır. Telefona uzaktan bakınca düz mü yamuk mu olduğu anlaşılabilir. Bir diğer durumda ise düz bir zemine koyulması ve zemine teğet mi değil mi diye bakılabilir.

Böylelikle telefonda herhangi bir yamulma oluştuysa fark edilmiş olacaktır. Aynı zamanda ekrana dokunma, bastırma gibi durumlarda ekran içe doğru giriyorsa ne yazık ki telefonunuzun yamulduğuna bir işarettir.

Telefonumun Yamulmasını Nasıl Engelleyebilirim?

Yamulan telefonların uzman yetkili tarafından tamiri gerçekleşmesi gerekir. Burada kasanın ve ana ekranın değişmesine ihtiyaç duyulacaktır. Bu işlem sadece yetkili servis tarafından yapılması gereken önemli bir husustur. Peki, telefonum yamuldu ne yapmalıyım gibi problemlerle karşı karşıya kalmamak için ne yapılması gerekiyor? Mutlaka telefonu kılıflı bir şekilde kullanmak gerekir.

Telefonun alacağı hasarların önüne geçmek, yamulmasına neden olacak pozisyonda durmasını engellemek ve bunun yanı sıra aynı zamanda ağır darbelerden korunması da çok büyük fayda sağlayacaktır. Aksi durumlarda cihazın yamulması zaman içinde olacaktır. Bu tam anlamıyla bir yamulma gerçekleştirildiği zamanlarda ne yazık ki büyük bir maliyet ortaya çıkıyor. Bu durumda servisimizin kaliteli hizmetlerinden yararlanabilirsiniz.

Telefonum Yamulduğunda Ne Yapmalıyım?

Telefon yamulma probleminin ortaya çıkması halinde mutlaka uzman teknisyenlere sahip olan servisimizden yardım alınması gerekir. Çünkü burada işin ehli olan kişilerden yardım almak her zaman için daha büyük hasarların ortaya çıkmasını engellemeyi sağlayacaktır. Telefon markası ve modeline göre orijinal parçalar temin edilir ve daha sonra değişim gerçekleştirilir.

Bunu kendiniz yapmaya kalkışmayın. Telefonun ana ekranı daha fazla zarar görebilir ya da sağlam parçalara da zarar verebilirsiniz. Son olarak şunu da söylemekte fayda vardır. iPhone telefon yamulması meydana geldiği durumlarda ne yazık ki bu sorun garanti kapsamına girmez. Kullanıcı hatası olarak kabul edildiği için ücret dâhilinde değişim gerçekleştirilecektir.

 Yamulan Telefonun Kasa Değişimi Nasıl Olur?

Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Nasıl Düzelir
Telefonum Yamuldu Ne Yapmalıyım Nasıl Düzelir

Yamulan telefonun garanti kapsamı dışında olduğunu ve kullanıcı hatası olduğu bilinmelidir. Telefonun yamulması halinde kasası değişmelidir. Bunun yanı sıra eğer ana ekran hasar gördüyse de ana ekran değişimine gidilir. Telefon kasa değişimi için bütün parçalar sökülür ve hasar gören başka parça varsa orijinaliyle değişimi gerçekleştirilir.

Uzman yetkili servisimize uğrayacak sorunlarınızı dile getirebilirsiniz. Telefonum yamuldu ne yapmalıyım sorusuna böylelikle cevap bulmanıza yardımcı oluruz.

Önceki yazı
iTunes Numara Yedekleme
Sonraki yazı
Telefon Ekranındaki Morarma Nasıl Geçer

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı