Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışıyor daha çok iPhone ve Android gibi çeşitli akıllı telefon türlerinde meydana geliyor. Kullanıcıların telefonu hatalı bir şekilde tutması, telefonun zemine düşmesi gibi birçok durumlar telefon ekranın kırılması fakat dokunmatiğinin çalışıyor olmasına neden olabiliyor. Telefonunuzun lüks bir cihaz olması ekranının kırılması sonrasında bu kalitesini kaybetmesine neden olacaktır.

Bu nedenle telefonunuzun ekranını yeniden değiştirmeniz gerekecektir. Bu da sizlere mali yönden ciddi anlamda dezavantaj oluşturabilir. Bu kapsamda telefonunuzun kırılan ekranını yenisiyle daha uygun fiyattan servisimizde değiştirebilirsiniz. Bunun için Türkiye’nin en kaliteli telefon onarım servisimizi tercih edebilirsiniz. Telefonunuzun ekranı kırıldı fakat dokunmatiği çalışıyorsa yapmanız gerekenler şunlardır;

  • Bu kapsamda ilk olarak telefonunuzun üst ekran kısmını değiştirmelisiniz. Böylece cihazınızın kusursuz ekrana yeniden sahip olmasını sağlayabilirsiniz.
  • Fakat bu durum her telefon türlerinde geçerli değildir.
  • Sadece Her modelinde olmamakla birlikte Samsung, iPhone telefonlarından bu eylemi gerçekleştirebilirsiniz.
  • iPad ve diğer tablet modellerinde ekran kırılmasını yeni bir ekran üzerinden değiştirebilirsiniz.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Ekran Kırıldı Fakat Dokunmatik Alanı Dahi Çalışmıyorsa

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor Ne Yapmalıyım
Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor Ne Yapmalıyım

Telefonunuzun ekranı kırıldı ve dokunmatik alanı dahi çalışmıyorsa yapmanız gerekenler basittir. Bu durumda ilk olarak telefon ekranınızı kuru ve hijyenik bir bez üzerinden temizleyebilirsiniz. Cihazınızı yeniden başlatın. Cihazınız üzerinde varsa herhangi bir ekran koruyucuyu mutlaka kaldırın.

Ayrıca akıllı telefonunuzun temizliğinde ellerinizin hijyenik olmasına dikkat etmelisiniz. Yapacağınız tüm bu adımlar sonrasında telefonunuzun dokunmatik alanı halen aktif değilse sayısallaştırıcınızın sadece ön cam kısmını değiştirmeniz yeterlidir. Ayrıca telefonunuz halen göstermesi durumunda ise LCD kısmının değiştirilmesine gerek yoktur.

Telefonunuzun Kırılan Ekranı Nasıl Değiştirilir?

Telefonunuzun kırılan ekranını tek başınıza değiştirmeniz mümkün değildir. Çünkü akıllı telefonlarda kırılan ekranın mutlaka komple olarak çıkarılması gerekir. Bu işlem ise uzmanlık gerektirir. Yani bu yönde mutlaka en kaliteli telefon tamirci servisimizden destek almanız gerekir.

Kalitesiz telefon bakım servislerinde telefon tamirlerinde ek ücretler talep edilebiliyor. Bu durum sizlerin maliyet açısından dezavantajlı kalmasına neden olacaktır. Bu nedenle garantili olarak telefonunuzun kırılan ekranı değiştirilmesinde profesyonel telefon bakım servisimizi tercih etmelisiniz.

Kırılan Ön Cam Değişim Fiyatları

Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor
Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Telefonunuzun kırılan ön cam değişim fiyatları telefon tamirci servisleri arasında farklılık gösterir. Bu nedenle en kaliteli firmadan ön cam değişim hizmetlerini daha düşük fiyatlar üzerinde alabilirsiniz. Bu kapsamda ekonomik anlamda kendinizi daha avantajlı hissedebilirsiniz.

Kırılan ön cam değişiminde ayrıca dikkat etmeniz gerekenler söz konusudur. Kırılan ön camın yerine mutlaka %100 orijinal olan ön cam takılmalıdır. Birçok akıllı telefonlarda orijinal ve kaliteli ön cam modelleri sadece profesyonel telefon tamir firmasında yer alır. Firmamızdan bu yönde merak ettiğiniz ayrıntıları ayrıca sorabilirsiniz. Telefon tamiri servisimize kurumsal web sayfasından dahi ulaşım sağlayabilirsiniz. Telefonunuzun kırılan ekranı yüksek kaliteli işletme üzerinden değiştirilir. Bu kapsamda cihaz tamiriniz risksiz olarak tamamlanır.

Telefonlar İçin Kırılan Ekranın Değişim Süreci

Telefonun kırılan ekranı için değişim süreci aynı şekilde telefon tamirci servisleri arasında farklılık gösterir. Bu kapsamda tercih edilen servisin beklentileri kusursuz bir şekilde karşılamasına dikkat edilmelidir. Servisimizin uzman kadrolara sahip olması ve kurumsal bir kimlik üzerinden telefon ön camını değiştirmesi müşteri memnuniyeti sağlıyor.

Profesyonel telefon tamiri servisimiz de telefonlarda kırılan ekran değiştirme genellikle 1 günde tamamlanır. Bu kapsamda telefon sahibi 24 saat içerisinde yeniden telefonuna sağlıklı bir şekilde kavuşuyor. Telefonumun ekranı kırıldı dokunmatiği çalışıyor probleminizin en etkin bir şekilde çözülmesi için servisimizden hizmet almanız mümkündür.

Önceki yazı
Telefonumun Kamerası Bulanık Çekiyor
Sonraki yazı
Telefonumun Dokunmatiği Kendi Kendine Basıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı