Günümüzde telefonlarımızı eskisinden daha sık kullandığımız için telefon arızaları da artmış durumda. En çok da telefonumun ses açma kapama tuşu çalışmıyor sorunuyla karşılaşıyoruz. Bu sorunun sebepleri ise ses açma kapama tuşlarının sıklıkla kullanılması, ses açma kapama tuşlarının sıvı ile temas etmesi veya telefonun kendi kendine verdiği bir arıza olabilir. Bu sebeple asıl sorunun neyden kaynaklandığını öğrenmek için telefonunuzu bir tamirciye götürmelisiniz.

Telefonunuzu tamirciye götürmeden telefonumun ses açma kapama tuşu çalışmıyor ne yapmalıyım diyorsanız aşağıdaki adımları deneyebilirsiniz. Ancak en sağlıklı yöntem telefonunuzu bir tamirciye götürmektir. Gelin birlikte bu sorunu nasıl çözebileceğinize bakalım.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Telefonunuzu tamirciye götürmeden önce telefonumun ses açma kapama tuşu çalışmıyor ne yapabilirim diyorsanız, telefonunuza fiziksel ses açma kapama tuşlarının yerine geçen bir uygulama indirebilirsiniz. Android telefon kullanıcıları için Play Store’da ses açma kapama tuşları ile aynı işi yapabilen birçok uygulama bulunuyor.

Bu uygulamaları telefonunuza indirerek geçici bir süre ses açma kapama işleminizi bu şekilde yapabilirsiniz. Uygulamaları Play Store’a girip ses seviyesi kontrolü yazarak bulabilirsiniz. Ses açma kapama tuşları telefonların fiziksel bir parçası olduğu için bir arıza durumunda parçalar yenisi ile değiştirilerek kolay biçimde tamir edilir. Üstelik bu işlem sırasında telefonunuzdaki bilgiler silinmez.

Eğer telefonunuzun tuşları basmıyorsa, içine çöktüyse ya da işlevini tamamen yitirdiyse bu durumda ses açma kapama tuşu değişimiişlemi gerekecektir. Bu konuda hakkında bizimle iletişime geçerek detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz.

Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor Değişimi Fiyatları
Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor Değişimi Fiyatları

iPhone Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor Ne Yapabilirim?

Eğer iPhone kullanıyor ve telefonumun ses açma kapama tuşu çalışmıyor diyorsanız yazımızı okumadan geçmeyin. iPhone telefonunuzun ses açma kapama tuşu için tamirciye gitmeden önce tuş yerlerinin temiz olup olmadığını kontrol edin. Tuşların bulunduğu yerde toz birikintileri olduysa ses açma kapama tuşları temassızlık yapar ve çalışmaz.

Eğer sorun telefonunuzun yazılımındaysa iPhone’unuzun yazılımını güncelleyerek de bu sorundan kurtulabilirsiniz. Hala ses açma kapama tuşlarınız çalışmıyorsa iPhone’unuza kulaklık takarak kulaklığın ses tuşlarını telefonunuzda kullanabilirsiniz. Ayrıca iOS sürümünde olan cihazlarda fiziksel tuşların yerine geçen, telefonunuzda hali hazırda bulunan yardımcı dokunuş özelliği bulunuyor. Bu yardımcı dokunuş özelliğine telefonunuzun ayarlar bölümünden erişilebilirlik kısmına geldiğinizde ulaşabilirsiniz.

Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor
Telefonumun Ses Açma Kapama Tuşu Çalışmıyor
Önceki yazı
Mi 11 WİFİ Açmıyor
Sonraki yazı
iPhone Arama Esnasında Ses Gelmiyor Sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı