Pek çok telefon kullanıcısı tarafından en fazla merak edilen konuların başında telefonumun sesi azaldı sorunu ve çözüm yolları konusu gelmektedir. Hayatımızın vazgeçilmez bir parçası haline gelen akıllı telefonlar günlük yaşamı son derece kolaylaştırsa da bazı durumlarda çeşitli sorunlar da doğurabilmektedir. En fazla karşılaşılan sorun ise ses problemleri olmaktadır.

Telefon Sesi Neden Azalır?

Oldukça sık rastlanılan telefon sesinin kısılması problemi birçok nedenden dolayı ortaya çıkabilmektedir. Bu can sıkıcı duruma ise genel olarak şu konular sebep olmaktadır:

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  • Ses çıkışını sağlayan ızgaraların tıkanması sebebi ile ses kısılabilmektedir.
  • Ses tuş takımında yaşanan bozulmalar cihazın ses ayarlarını da olumsuz olarak etkilemektedir.
  • Su ya da başka bir sıvı ile temas, sert darbe alınması veya toz gibi küçük partiküllerin kaçmış olması da telefon sesinde ciddi azalmalara sebep olabilmektedir.

İlginizi çekebilecek makaleler;

 

Bu donanım arızalarına ek olarak telefonun yazılımında yaşanan herhangi bir problem de cihazın sesinde kısılmaya sebep olabilmektedir. En doğru tespitin yapılması ve müdahale edilmesi için yapılması gereken şey ise profesyonel destek almak olacaktır. Eğer siz de telefonumun sesi azaldı sorunu ve çözüm yolları nedir diye merak ediyorsanız Cepustam GSM teknik servisimizi ziyaret edebilirsiniz. Kısa süre içerisinde telefonda yaşanan arızanın kaynağı belirlenerek tamir işlemi gerçekleştirilecektir.

Telefonumun Sesi Azaldı Sorunu Çözümü Nedir?

Sık sık karşılaşılan bu problemin belli başlı çözüm yolları bulunmaktadır. Seste yaşanan bu tip sorunlar kullanım keyfini ciddi derecede düşürdüğü kadar telefonun en asli görevini yerine getirmesine de engel olmaktadır. Peki telefonumun sesi azaldı sorunu ve çözüm yolları nelerdir?

  • Arızanın kaynağı ses tuş takımı kaynaklı ise bu tuşlar kolayca değiştirilebilmektedir.
  • Eğer sorun ses ızgaralarından kaynaklı ise bu kanalların temizlenmesi gerekir. Teknik servisimize geldiğiniz takdirde bu sorun 15-20 dakika gibi kısa bir sürede çözülecektir.
  • Ses sorunlarına yol açan sebebin hoparlör kaynaklı olması durumunda ise sadece profesyonel müdahale etkili olacaktır. Hoparlörün gördüğü zarara bağlı olarak tamir yapılabileceği gibi tamamen kullanışsız hale gelmesi sebebiyle hoparlörlerin değiştirilmesi de gerekebilir. Bu işlem yüksek teknik bilgi gerektirmekte olup evde kendi başınıza yapabileceğiniz pek bir şey bulunmaz.

Sorunun kaynağı her ne olursa olsun CepUstam GSM olarak sorununuzun çözümünde sizlere yardımcı olmaktayız. Sitemizde yer alan iletişim bilgileri vasıtasıyla bizlere ulaşabilir, sorununuzu dile getirerek bu soruna en uygun çözüm yollarını sunmamızı sağlayabilirsiniz.

Telefonumun Sesi Azaldı Sorunu Çözümü Nedir
Telefonumun Sesi Azaldı Sorunu Çözümü Nedir
Önceki yazı
Huawei Ekranı Siyah Oldu Ne Yapabilirim?
Sonraki yazı
Samsung S22 Ultra Ekran Hatası ve Çözümü

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı