Telefonun Wi-Fisi az çekiyor Android akıllı telefonu nasıl daha güçlü bir duruma getirebilirsiniz. Cihazınızda yer alan Wi-Fi’nin daha güçlü bir şekilde çekmesi için neler yapabilirsiniz. Bu kapsamda en kaliteli destekleri nasıl ve nereden alabilirsiniz. Bu sorundan kolayca kurtulmanız için elimizden gelenin en iyisini yapacağız.

Çünkü yaşadığınız söz konusu sorun için en etkili çözüm yöntemleri sunuyoruz. Böylece telefonunuzun Wi-Fisi çok daha verimli bir şekilde hizmet sunmasını sağlayacaksınız. Bu kapsamda amatör türünden sitelerden sunulan karmaşık içerikleri incelemeniz gerekmez. Servisimize gelerek kaliteli hizmetlerimizden yararlanabilirsiniz.

Telefon’un Wi-Fisi Az Çekiyor Konusunda Bilinmesi Gerekenler

Telefon Wifisi Az Çekiyor
Telefon Wifisi Az Çekiyor

Merak edilen telefonun Wi-Fisi az çekiyor konusunda bilmeniz gerekenler söz konusudur. Telefonunuzun marka ve modeli fark etmeksizin Wi-Finizin az çekmesi durumda ilk olarak cihazınızın ev ortamınızda kullandığınız masaüstü bilgisayarınızın modemiyle ilgili olabilir. Çünkü bilgisayarınız modeminizdeki internet bağlantınızın azalması ya da kesilmesi beraberinde telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantınızın kesilmesine ya da azalmasına neden olabilecektir.

Bu kapsamda yapmanız gerekenler oldukça basittir. İlk olarak bilgisayar modeminizi uygun bir alana yerleştirin. Bu kapsamda modeminizin sağlıklı bir şekilde çalışıp çalışmadığını yeniden kontrol edin. Modeminizdeki internet bağlantısı sağlıklı bir şekilde çalıştığında telefonunuzdaki Wi-Fi bağlantınız da o oranda sağlıklı bir şekilde çalışacaktır. Modeminizin uygunsuz alanda yer alması telefonunuzdaki Wi-Fi internet bağlantınızın da olumsuz etkilenmesine neden olacaktır. Bu durum sizlerin gün boyu moral bozuklukları yaşamasına neden olacaktır. Yapmanız gerekenler;

  • Modeminizi mümkünse yüksek bir alanda bulundurun.
  • Cihazınızın çevresindeki eşyaları kaldırın ya da uzaklaştırın.
  • Modeminizin internet bağlantısını gün içerisinde rutin bir şekilde kontrol edin.
  • Telefonunuzu yeniden gözden geçirin. Cihazınızdaki kılıfı çıkartın. Çünkü telefon kılıfları beraberinde Wi-Fi bağlantısının kesilmesine neden olabiliyor.
  • Telefonunuzdaki Uçak simgeli olan uçak modunu mutlaka kapatın.
  • Bluetooth uygulamanızı sadece gerek duymanız durumunda aktif edin, diğer zamanlarda bu uygulamayı kapatın.

Telefonunuzdan Wi-Fi Uygulamanız Çekmemesi Durumunda Neler Olur?

Cihazınız üzerinden Wi-Finizin internet bağlantısı çekmemesi beraberinde cihazınız üzerinden internete girememenize neden olacaktır. Örneğin, telefonunuz üzerinden Youtube videolarınız izlemeniz mümkün olmayacaktır. Ya da TikTok üzerinden telefonunuza kaliteli videoları indiremeyeceksiniz. Ya da mobil cihazınız üzerinden Google Chrome uygulamasına giriş yapmanız söz konusu olmayacaktır. Dolaysıyla tüm bu eylemleri yapabilmeniz açısından ilk olarak akıllı telefonunuzdan Wi-Finizin açık olması gerekir. Bu kapsamda Wi-Finizin üzerine bir kez dokunarak uygulamanın açılmasını sağlayabilirsiniz.

Wi-Fi Bağlantısının Telefon Kullanıcıları İçin Önemi

Wi-Fi bağlantısının akıllı telefon kullanıcıları açısından büyük bir değeri söz konusudur. Wi-Fi bağlantısı direk olarak kullanıcıların telefonlarından aracısız olarak internete bağlanmasını sağlar. Dolaysıyla Wi-Fi olmadan telefonunuzdan internetten faydalanmanız söz konusu değildir.

Wi-Fi internetin tüm fırsatlarından faydalanmanızı sağlar. Wi-Fi en kaliteli ağlar listesinde yer alır. Kolay kullanımlı olması sebebiyle uzmanlık gerektirmez. Her akıllı telefon türleri en üst kısmında mutlaka Wi-Fi bağlantı simgesi yer alır. Bu simgenin aktif edilmesi için üzerine tıklanması yeterlidir.

WhatsApp Destek Hattı

Telefonunuzdan Wi-Finizin Aktif Olup Olmadığını Nasıl Anlarsınız?

Telefon Wifisi Az Çekiyor ne yapmalıyım
Telefon Wifisi Az Çekiyor ne yapmalıyım

Telefonunuzdan Wi-Finizin aktif olup olmadığını pratik bir şekilde anlayabilirsiniz. Bu kapsamda yukarıda vurguladığımız üzerine cihazınızın en üst ekran kısmında yer alan WİFİ simgesine tıklamanız yeterlidir. Bu aşamadan itibaren Wi-Fi bağlantınız saniyeler içerisinde internete bağlanacaktır. Sistem otomatik olarak işliyor. Bu nedenle Wi-Fi bağlantı sorunu yaşamanız genellikle hatalı mobil cihaz kullanımı ve modeminizin internet bağlantı sorunuyla ilgilidir.

Telefonunuzdan Wi-Finiz Açılmadığında Yapmanız Gerekenler

Tüm yapmanız gerekenleri yaptıktan sonra cihazınızdan halen bu sorunu yaşamaya devam ettiğinizde telefon tamiri servisimizden hizmet alabilirsiniz. Telefonun Wi-Fi si az çekiyor konusunda sizlere gerekli tüm yardımları sunacağız. Böylece sorununuzdan daha kolay bir şekilde kurtulmanızı sağlarız.

Önceki yazı
Telefonumun Bataryası Şişti Ne Yapmalıyım
Sonraki yazı
Telefon Desen Şifremi Unuttum

Bir yanıt yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı