Telefon teknik servis cihazınızın herhangi bir sebepten dolayı kullanım dışında kalması durumunda başvuracağınız yerdir. Telefon herhangi bir kaza sonucu kırılabilir ya da teknik bir sorundan dolayı çalışmayı durdurabilir. Bu gibi durumlarda cihazınızı telefon teknik servisleri aracılığıyla tamir ettirebilirsiniz.

Telefonunuzu Teknik Servise Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz?

Akıllı telefonlar günlük hayatımızın bir parçası haline geldiğinden kullanım dışında kalması durumunda tamir ettirmemiz gerekir. Gün içinde meydana gelen herhangi bir kazadan dolayı telefon arızalanabilir. Bu yüzden telefon teknik servislerine başvurabiliriz. Bu konuda dikkat edilmesi gereken birkaç nokta bulunur.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Araştırma Yapın

Cihazınızın tamiri için Samsung telefon teknik servis, lG telefon teknik servis ve Casper telefon teknik servis gibi seçenekler görürsünüz. Telefonunuzu hemen teslim etmeden önce araştırma yapmak faydalıdır. Telefonunuzu yanlış servise teslim etmek para kaybına neden olurken cihazın düzelmemesine hatta bozulmasına sebep olabilir. Telefon servislerine giderek tamir süreci hakkında bilgi alın. Telefonunuza uygun tamir yöntemlerini saptayın. Yüksek kalite ve uygun fiyat ilişkisini sunan servisleri göz önünde bulundurun. Garantili telefon servislerini tercih edin.

Güvenlik Önlemlerini Alın

Telefon içinde bulunan fotoğraf ve video gibi paylaşmak istemediğiniz dosyaları güvende tutmak için güvenlik yöntemi belirleyin. Telefon teknik servisi ile paylaşmak istemediğiniz özel dosyalar için telefon ekranına parmak izi ya da şifre koyun. Bununla birlikte dosyalarınızı yedekleyin. Eğer tamir yüzünden telefonun içine girilmesi gerekiyorsa şifre koymamanız istenir. Böyle durumlarda galeri ve mesajlar gibi belirli uygulamalara kilitli koruma uygulayın.

Telefonu teknik servise teslim etmeden önce SIM kartınızı çıkarın. Böylece rehberiniz güvende olur.

IMEI Numaranızı Kontrol Edin

Telefonunuzu teknik servise vermeden önce IMEI numarasını not alın. Telefonunuzun aynı model başka bir telefonla değiştirilmesi durumunda IMEI numarasından durumu anlayabilirsiniz. Telefonunuzun yasa dışı işlerde kullanılması durumunda zarar görmezsiniz.

Sorunlar Hakkında Bilgi Verin

Telefonunuz hakkında teknik servise gerekli tüm bilgileri iletin. Böylece tamir süreci en sağlıklı şekilde yönetilir. Tamir sonrası olası sorunlar için teknik servise ulaşıp bilgi verin. Güvenliğinizi sağlamak için tanıdığınız bir cep telefonu teknik servis hizmeti almaya çalışın.

Ayrıca ekran videosu nasıl alınır? Detaylarını inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
Telefonlarda NFC Özelliği Nedir?
Sonraki yazı
Akıllı Telefonunuzun Başına Gelebilecek 10 Zorlu Durum ve Çözümleri

1 Yorum. Yeni Yorum

  • Telefonumun şarjı çabuk bitiyor.Bunun İçin kvk güvencesi olan telefonculara tamire vermek istiyorum.Acaba Telefonu tamire versem galeri,sohbet mesajları, gibi bilgiler tamirci veya başkaları tarafından izinsiz bakılabilirmi?Ekran kiliti kaldırabilir mi?Silinebilir mi?Alınacak tedbirler ne olmalı?

    Yanıtla

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı