Tuşlu telefon şebeke sorunu her operatörün karşılaştığı muhtemel sorunlardır. Kriz zamanları ve coğrafi koşullara bağlı olarak sorunlar ortaya çıkabilir. Bu gibi durumlarda telefon şebekelerinin çekmemesi normal bir durum olarak algılanabilir. Bunun yanı sıra farklı neden olarak telefonun kapsam dışı alanda bulunması, bazı teknik problemlerin şebeke sorunlarına neden olması sayılabilir. Bu nedenlerden dolayı sorunun çözümü için, sorunun kaynağı tespit edilerek çözüm yolu bulunmalı.

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Her markada olduğu gibi Samsung marka tuşlu telefonlarda şebeke sorunu yaşanabilir. Her operatörde ortaya çıkabilecek bir durum söz konusu. Hatların yoğun olarak kullanıldığı zamanlarda ağ sorunlarının ortaya çıkması sonucu şebeke sorunu yaşanabilir. Bunun yanı sıra sinyal sağlayıcıların uzak mesafelerde bulunması şebeke sorunu yaşatabilir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Ortaya çıkan şebeke sorunlarını gidermenin yöntemleri var mıdır? Ortaya çıkan sorun android ve ios işlemcilerde ortaya çıkan normal bir durumdur. 3G ya da 4,5G gibi yeni teknolojilerde telefonun modeli soruna neden olabilir.

Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu
Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Duos tuşlu Samsung marka telefonda şebeke sorunu yaşanması durumunda telefon yeniden başlatılması sorunu çözebilir. İkinci seçenek ise telefonda mevcut olan sim kart yerinden çıkarılarak tekrar takılması ve telefonun yeniden başlatılması şebeke sorunun ortadan kaldırabilir.

Samsung Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu Nasıl Çözülür?

Şebeke sorunu ile karşı karşıya kalındığında uygulanması gereken farklı yöntemleri bulunur. Öncelikle telefonda mevcut olan sım kartın yuvasına tam olarak yerleşip yerleşmediği kontrolü yapılır. Bir diğer husus, telefonun uçak moduna alınması olabilir. Ayarlar kısmından uçak modu devre dışı bırakılabilir. Sinyal simgesi kontrol edilerek sinyalin mevcut olup olmadığı tespit edilir. Sorunun devam etmesi durumunda sim kart farklı cihazda denenebilir.

Ağ arızası yaşanması durumunda android cihazlar için geçerli olan ayarlar sekmesinden mobil ağlara girilerek ağ modu ayarlarından gerekli işlemler yapılabilir. Ağ hatası mevcut değilse, ayarlar bağlantılar kısmından mobil ağlara girilerek şebeke operatörleri kullanılarak android telefondan ağ ayarları için geçerli olan ağları ara seçeneği seçilir arama aşamasında uygun olan şebeke kayıt edilir.

Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu
Samsung Duos Tuşlu Telefon Şebeke Sorunu

Bütün ihtimaller denendikten sonra sorun devam etmesi durumunda cihazın biçimlendirilmesi son yöntem olarak kullanılabilir. Sıfırlama işlemi yaparken dikkatli olunması gerekir, zira tüm bilgilerinizi kayıp edebilirsiniz. Ayarlar kısmından genel yönetim bölümünden sıfırla kullanılarak orijinal ayarlara geri dön işlemi gerçekleştirilir. Fabrika ayarlarını geri yükle seçildiğinde veri silinme durumu söz konusu olmaz. Fakat fabrika ayarları seçilirse cihazdaki mevcut tüm bilgiler silinir.

Önceki yazı
Talkback Kapatma
Sonraki yazı
Mobil Veri Sorunu

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı