Twitter hesap silme adımlarını içeriğimizin devamında paylaştık. Eğer sizler de Twitter hesabınızı silmek istiyorsanız ve bunu kalıcı olarak yapmak istiyorsanız hazırladığımız bu blok içeriğini son cümlesine kadar okumanızı öneriyoruz.

Twitter Hesap Silme İşlemi

Bazı Twitter kullanıcıları çeşitli nedenlere bağlı olarak hesaplarını kalıcı olarak silmek isteyebiliyor. Bu durumda çoğu kullanıcı hesap silme linkini ve sayfasını bulsa da bazı Twitter kullanıcıları hesaplar nereden siliniyor bulamayabiliyor. İyi haber şu ki içeriğimizi okuduktan sonra Twitter hesabınızı kolaylıkla sileceksiniz.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Bazı kullanıcılar Twitter hesap silme ve Twitter hesabı devre dışı bırakma kavramlarını karıştırabiliyor. Hesap silme adımlarını göstermeden önce iki kavramın ne olduğunu ve farklarını anlatalım.

Twitter Hesap Silme
Twitter Hesap Silme

Twitter hesabını devre dışı bırakmak demek ilerleyen süreçlerde o hesaba tekrardan ulaşabileceğimizi gösteriyor. Ancak bu durum hesap silme işleminde söz konusu değil. Hesabınızı devre dışı bıraktığınız taktirde istediğiniz zaman tekrardan erişebilecek olsanız dahi hesap silme işleminden sonraki 30 gün sonra hesabınız tamamen ortadan kaldırılacaktır. Bu nedenle işlemi doğru yaptığınızdan emin olmalısınız.

Twitter Hesabı Nasıl Silinir?

Twitter hesabınızı silmek için öncelikle bir tarayıcıda hesabınıza giriş yapınız. Daha sonra buraya tıklayarak hesabı devre dışı bırakacağınız ekrana geliniz.

Burada kullanıcı adınızı doğruladıktan sonra hesabı devre dışı bırak ekranı ile karşılaşacaksınız. Buraya tıklayın ve bir sonraki adıma girin. Bu aşamada sizden hesabınızı son kez doğrulamanız istenecektir.

Burada hesabınıza ait şifreyi doğru bir şekilde ekleyin. Daha devre dışı bırak seçeneğine tıklayın. Bu sayede hesabınız devre dışı kalacaktır.

Hesabınız devre dışı kaldıktan sonraki 30 gün içerisinde giriş yapmazsanız silinme süreci başlayacaktır. Bu nedenle kararınızdan emin değilseniz 30 gün içerisinde hesabınıza tekrardan giriş yapınız.

Twitter Hesap Silmeden Önce Dikkat Edilmesi Gerekenler

Twitter hesabınızı silmeden önce bazı hususlara dikkat etmeniz gerekiyor. Bunları şu şekilde sıralayabiliriz;

  • Hesabınız silindikten sonra bütün verileriniz silinecektir. Bu nedenle önemli gönderilerinizi arşivleyiniz ve varsa fotoğraflarınızı bilgisayarınıza kaydediniz.
  • Eğer ilerleyen süreçte tekrardan Twitter hesabı oluşturacaksanız ve mevcut kişilerinizi kaybetmek istemiyorsanız takipçi ve takip edilen listenizi kaydediniz.
  • Hesabı devre dışı bıraktıktan sonra 30 gün içerisinde hesabınızı tekrar aktif hale getirebilirsiniz. Bunu göz önünde bulundurduktan sonra kararınızdan vazgeçerseniz 30 gün içerisinde hesabınıza giriş yapınız.
Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır
Twitter Hesap Silme Nasıl Yapılır

Firmamız her türlü telefon sorununda sizlere destek olmaya devam ediyor. Verdiğimiz hizmetleri şu şekilde sıralayabiliriz;

Önceki yazı
Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır?
Sonraki yazı
iPhone 7 Batarya Kaç mAH?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı