Xiaomi cihazların ekranlarında bazı kalıcı sorunlar ortaya çıkabilmektedir. Bunlardan en önemlisi de Xiaomi ekran sararması sorunudur. Ekranda yanığa benzer bir görüntü oluşmasına neden olan bu görüntüler hem telefon kullanımını hem de ekrandan alınabilecek performansı en aza indirger. İyi haber şu ki Xiaomi ekran değişimi çalışmalarımız ile bu sorunu en hızlı şekilde ortadan kaldırabiliyoruz.

Xiaomi Ekran Sararması Sorunu Nedir?

Telefonların ekranlarının altında onlara güç ve görüntü sağlayan bazı aksamlar bulunmaktadır. Bu aksamlar hem uzun süre kullanım hem de telefon ömrünün azalması gibi faktörlerden dolayı zaman içerisinde verimliliğini kaybeder.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Verimliliğini kaybeden ekran parçaları da zaman içerisinde özellikle ekranın dış tarafında kullanıcının telefonla ilgili sorunlar yaşamasına neden olur. Bunlar da genellikle bu içeriğin de konusu olan “Xiaomi ekran sararması sorunu” şeklinde karşımıza çıkıyor. Peki nedir bu ekran sararması sorunu?

Xiaomi Telefonun Ekranı Sarardı Ne Yapmalıyım
Xiaomi Telefonun Ekranı Sarardı Ne Yapmalıyım

Xiaomi cihazlar çok sık kullanıldığında ve batarya vb. nedenlerle çok ısındığında ekran altındaki aksamlar ciddi derecede sıcaklık artışına maruz kalır. Zamanla kalitesi bozulan bu parçalar telefon ekranının hemen altından temas yolu ile sıcaklık geçişine neden olur. Bu da oldukça kısa bir zaman içerisinde telefon ekranında kalıcı ekran sarılığı sorununa yol açar.

Xiaomi Telefonun Ekranı Sarardı Ne Yapmalıyım?

Telefonun ekranında bu ve benzeri bir nedenle yanığa benzer sarı – kahverengi bir renk değişimi meydana geldiyse bunun bir çözümü ne yazık ki bulunmuyor. Bu noktada yapılabilecek en iyi işlem ekran değişimidir. Ekran değişimi ile birlikte hem sararan ekran hem de ekranın sararmasına neden olan eskimiş parçalar uzaklaştırılır ve yenisi ile değiştirilir. Bu da kullanıcının telefonu ilk günkü haliyle kullanmasını sağlar.

Ekran değişimi konusunda bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz. Profesyonel ekibimiz ile Xiaomi cihazlarınızdaki her türlü ekran sorununu kısa süre içerisinde ortadan kaldırıyoruz.

Xiaomi Model Telefondaki Sarı Leke Nasıl Çıkar
Xiaomi Model Telefondaki Sarı Leke Nasıl Çıkar

Eğer ekran değişimi yaptırmak istemiyorsanız telefonun çok fazla ısınmamasına ve gün içerisinde daha az kullanmaya dikkat etmelisiniz. Bu sayede sıcaklık ekrana geçmez ve renk değişimi görülmez.

Xiaomi Model Telefondaki Sarı Leke Nasıl Çıkar?

Ekranda oluşan bu sarı ve kahverengi lekeler basit işlemlerle geçmez. Hatta ekran ve parça değişimi yapılmadığı sürece bu sorun kesinlikle ortadan kalkmaz. Çünkü ısınan parçalar artık ekrana zarar vermiş ve sorun geçiş yapmıştır.

Xiaomi Ekran Sararması Sorunu Garanti Kapsamına Girer Mi?

Eğer kullanıcı hatası nedeniyle bu sorun ortaya çıktıysa Xiaomi garantisi devreye girmez. Bu noktada kullanıcının bu sorunu çözmek için ekran değişimi yaptırmaktan başka çaresi kalmıyor.

Xiaomi Ekran Sararması Sorunu ve Çözümü
Xiaomi Ekran Sararması Sorunu ve Çözümü
Önceki yazı
İphone Kameram Düzgün Çalışmıyor
Sonraki yazı
iPhone 13 Pro Kulaklık Soketi Değişimi Nasıl Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı