Xiaomi ekran yansıtma işlemi hakkında bilgi almak istiyorsanız hazırladığımız bu blog yazısı Tam da size göre. Özellikle ilk defa Xiaomi telefon kullanacak olanların ve Xiaomi’n sunduğu ekran yansıtma hizmetini denemek isteyenlerin içeriğimizi son cümlesine kadar okunmasına öneriyoruz.

Xiaomi Ekran Yansıtma

Xiaomi telefonlarda ekran yansıtma özelliği vardır. Bu özellik sayesinde telefonların ekranlarındaki görüntü ve işlev olduğu gibi televizyonun ekranına yansıtılabilir. Üstelik bunun için telefonun markası ile televizyonun markasının aynı olmasına gerek yok. Bu bağlantı için sadece Xiaomi telefonlardaki ekran yansıtma özelliğinin olması ve bu özelliğin televizyonda da olması yeterlidir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Xiaomi ekran paylaşımı özelliği hemen hemen bütün modellerde vardır. Özellikle redmi serisinde üretilen bütün telefonlarda bu özelliğin olduğunu görüyoruz. Xiaomi markasının sunduğu bu özellikten faydalanmak için doğru ayarları ve tuşlamaları yapmak yeterli.

Xiaomi Telefonu Televizyona Bağlama

Xiaomi telefonları televizyon ekranına yansıtmak için öncelikle bildirim panelini aşağı doğru 2 kere çekiniz. Daha sonra burada yer alan yansıt seçeneğini aktifleştiriniz. Bazı telefonlarda direkt olarak bildirim panelinde yansıt seçeneği bulunmayabilir. O zaman buradaki düzenleme kısmından yansıt seçeneği eklenebilir.

Xiaomi Ekran Yansıtma
Xiaomi Ekran Yansıtma

Bu işlemi yaparken aynı zamanda televizyondan da bağlantı seçeneklerini aktifleştirmek gerekiyor. 2 cihaz arasındaki bağlantıyı tamamladıktan sonra telefondaki ekran olduğu gibi televizyonda çıkacaktır. İsterseniz Netflix ve Disney gibi uygulamalardan dizi veya film açabilirsiniz.

Xiaomi Ekran Yansıtma Sorunu

Bazı telefonlardaki ekranlar televizyona yansıtılamayabiliyor. O zaman da Xiaomi sahipleri ekran yansıtma sorunu nasıl çözülür şeklinde sorular yöneltebiliyor.

Bu sorunun genellikle telefondaki bağlantı noktası özelliğinin açık olmasından kaynaklanır. Telefon sahipleri bağlantı noktasını kapattıktan sonra işlemi tekrarladıklarında telefon ekranlarını televizyona yansıtabilir.

Aynı zamanda wi-fi olmadığı durumlarda da ekran televizyona yansıtılamayabiliyor. Bu durumlarda televizyonun internete bağlanması Xiaomi ekran yansıtma sorunun çözülmesini sağlayabilir.

Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır
Xiaomi Ekran Yansıtma Nasıl Yapılır

Telefon sahipleri genellikle hiçbir sorun yaşamadan bu işlemi yapabiliyorlar. Ancak kimi zaman telefondan ya da televizyondan kaynaklanan sorunlar nedeniyle işlemler yarıda kalabiliyor. Bu durumlarda telefonun ya da televizyonun bir servise götürülmesi gerekebilir.

Verdiğimiz hizmetleri şu şekildedir;

 • Arka Kamera Değişimi
 • Arka Kapak Değişimi
 • Batarya Değişimi
 • Ekran Değişimi
 • Home Tuşu Değişimi
 • Hoparlör Değişimi
 • Kamera Camı Değişimi
 • Kasa Değişimi
 • Kulaklık Soketi Değişimi
 • Mikrofon Değişimi
 • Ön Kamera Değişimi
 • Şarj Soketi Değişimi

 

Önceki yazı
İCloud Hesap Açma
Sonraki yazı
3 Adımda Twitter Hesap Silme

4 Yorum. Yeni Yorum

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı