Xiaomi marka telefon kullanıcılarının firmaya en çok bildirdiği sorun Xiaomi Redmi note 9 pro ahizeden ses gelmiyor şeklindedir. Çok tercih edilen ve popüler olan bu modelin ahizeden ses gelmemesi sorununun nedenlerini sizler için kaleme aldık. Böyle bir durumla karşılaştığınızda cihazınızın sağlığı için teknik servisten ya da bu alanda hizmet veren bir firmadan yardım almanız gerektiğini belirtmek isteriz. Sorun zamanında tespit edilir ve çözülürse telefonunuzu zarar görmeden kullanmaya devam edebilirsiniz.

Redmi Note 9 Pro Ahize Sorununda Ahize Değişimi

Xiaomi Redmi note 9 pro ahizeden ses gelmiyor ise bu durumun sebebi ne olabilir? Ses probleminin bu modelde sıkça görülüyor olması telefonun işletim sisteminde bir hata olduğu düşüncesini akla getiriyor. Fakat cihazınızın hoparlör ve ahizesinde teknik bir sıkıntı olabileceğini de unutmayın. Bu gibi durumlarda hoparlör değişimi işlemi uygulanması gerekebilir. Problemin kaynağının tam olarak tespit edilebilmesi için mutlaka teknik servisten destek almalısınız.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ahize Sorunu
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ahize Sorunu

Redmi note 9 pro ses sorunu basit tamir işlemleriyle de giderilebilir. Hoparlöre biriken toz, tüy ya da daha büyük hacme sahip bir cisim ses sorununu yaratıyor olabilir. Bir diğer ihtimal ise hoparlör kısmının baskıya maruz kalarak zarar görmesidir. Bu gibi sorunlarda başvurabileceğiniz CEPUSTAM GSM firması sorunun nedenini çözecek ve size yardımcı olacaktır. Detaylı bilgi için www.cepustam.com adresini ziyaret edebilirsiniz.

Ayrıntılı ahize değişimi hizmetimiz hakkında bilgi almak için tıklayın!!

Redmi Note 9 Pro Ses Sorunu Nasıl Çözülür?

Xiaomi Redmi note 9 pro ahizeden ses gelmiyor ise bu sorunu teknik desteğe başvurmadan nasıl çözebilirsiniz? Bu gibi sorunlarda en doğrusu uzman yardımı almaktır fakat önce kendiniz çözmeyi denemek istiyorsanız şu adımları izleyebilirsiniz:

  • Telefonunuzda Ayarlar > Telefon Hakkında > Tüm Özellikler kısmına gidin.
  • Çekirdek Sürümü yazısının üstüne beş altı kez art arda ve hızlıca basın.
  • Karşınıza çıkacak SPEAKER yazısına tıklayın ve telefonun sizi yönlendirmiş olduğu rakamları tuşlayın.
  • Son adım olarak PASS yazısına tıklayın ve cihazı yeniden başlatın.

Telefonunuzdaki ses sorunu donanımsal bir sebebe bağlıysa bu yöntemle çözülecektir. Sonuca ulaşamazsanız mutlaka bizimle iletişime geçin!!!

Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ahizeden Ses Gelmiyor
Xiaomi Redmi Note 9 Pro Ahizeden Ses Gelmiyor
Önceki yazı
Samsung J7 Pro Ekranda Morluk Sorunu %100 Çözümü
Sonraki yazı
Telefonumun Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı