Xiaomi ses açma kapama tuşu bozuldu ise tuşların değiştirilmesi gerekebilir. Özellikle Xiaomi 7 cihazlarında görülen bu sorun telefon kullanımı konusunda ciddi sıkıntı yaratmaktadır. Ayrıntılar için içeriğimizin devamına göz atabilirsiniz…

Xiaomi Ses Açma Kapama Tuşu Bozuldu Ne Yapabilirim?

Xiaomi ses açma kapama tuşu bozuldu problemi oldukça sık karşılaşılan bir sorundur. Ses açma kapama tuşlarının akıllı telefonlarda en fazla kullanılan tuşlar olması sebebiyle; genel olarak bütün akıllı telefonlarda bu problemle karşılaşılabilmektedir. Bu tuşlara sürekli basılması sonucunda, bu tuşlar zamanla eskimekte ve işlevlerini kaybetmektedir.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Xiaomi marka cihazlarda kullanılan malzemelerin özellikleri nedeniyle, çok da uzun olmayan kullanım süreleri sonunda yıpranmalar yaşanmaya başlayabilmektedir. Ses tuşlarında meydana gelen bu tip problemlerin en büyük nedeni, genel olarak kullanıcıların cihazı sert kullanımı olmaktadır. Ancak bazı durumlarda cihazın kendinden kaynaklanan donanım ve yazılım sorunları nedeniyle bu problem yaşanabilmektedir.

Bu yazımız ile Xiaomi ses açma kapama tuşu bozuldu konusunu adım adım inceleyerek, aklınızda bulunan sorulara yanıt vermeye çalışacağız.

Xiaomi Telefonlarda Ses Tuşları Neden Bozulur?

Telefonunuzun ses tuşlarında herhangi bir bozulmayla karşılaştığınızda, bu sorunun hangi sebeplerden kaynaklanabileceğini bilmek faydalı olacaktır. Takdir edersiniz ki; bir problemi çözmeden önce, o probleme neyin sebep olduğunu bilmek, çözümün daha sağlıklı olması açısından doğru bir yaklaşım olacaktır.

Genel olarak ses tuşlarında meydana gelen problemler, şu nedenlerden kaynaklanmaktadır:

  • Telefonunuzun ve tuş takımının su veya başka bir sıvıya temas etmesi
  • Alınan bir darbe sonucunda, ses tuşlarının bağlantı noktasının hasar görmesi
  • Telefon kullanırken tuşlara gereğinden fazla sert basılması
  • Tuşlara ait soketlerde zamanla yıpranma meydana gelmesi

Eğer sizin cihazınızın da Xiaomi ses açma kapama tuşu bozuldu ise büyük ihtimalle sorun, sayılan bu sebepler kaynaklı olmaktadır. Ses tuşlarının bozulması, cihazınızın kullanımı doğrudan doğruya negatif şekilde etkileyeceği ve telefonunuzdan alacağınız verimi düşüreceği için bir an önce önlem almanızı tavsiye ederiz.

Xiaomi Ses Açma Kapama Tuşu Bozuldu Ne Yapabilirim
Xiaomi Ses Açma Kapama Tuşu Bozuldu Ne Yapabilirim

Xiaomi Ses Tuşları Bozulduysa Ne Yapmak Gerekir?

Telefonunuzun tuş takımında meydana gelen problemin nedeni öğrenildikten sonra yapılması gereken şey; bu soruna bir çözüm bulmaktır. Problem, tuşların bağlı olduğu soketlerden kaynaklanmıyor ise en etkili çözüm tuş takımının değiştirilmesi olacaktır.

Verimini yitiren veya tamamen etkisiz hale getiren tuşların değişimi; kendi başınıza yapabileceğiniz bir işlem değildir. Bu tip donanımsal sıkıntılarda, alanında uzman ve tecrübeli teknisyenlere başvurmak, hem en sağlıklı yol olacaktır hem de telefonunuzun daha büyük bir zarar görmesinin önüne geçecektir.

Cepustam olarak Xiaomi ses açma kapama tuşu probleminde yaşıyorsanız, telefonunuzun tuş takımlarının kısa süre içerisinde değişimini yaparak size en etkili çözümleri sunmaktayız.

Önceki yazı
Telefonumda Dokunmatik Çalışıyor Ama Cam Çatlak
Sonraki yazı
Huawei Ekranı Siyah Oldu Ne Yapabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı