Üzerinde güç ve ses için olanlar dışında tuş bulunmayan akıllı telefonlarda en çok görülen problemlerden biri bu tuşların bozulmasıdır. Xiaomi ses tuşu çalışmıyor bu durumda ne yapabilirim sorusu Xiaomi kullanıcıları tarafından son zamanlarda sık sık aranmaktadır. Bu marka cihazlarda üretim kaynaklı yıpranmalar görülebilir. Ses tuşu sorununun neden meydana geldiğini ve böyle bir durumla karşılaştığınızda ne yapmanız gerektiğini sizler için araştırdık.

Xiaomi Ses Tuşu Neden Çalışmaz?

Diğer markalara ait telefonlarda olduğu gibi Xiaomi cihazlarda da ses tuşunun çalışmaması donanım ya da yazılım kaynaklı olabilir. Bununla birlikte kullanıcı hatası, telefonun gördüğü fiziksel zarar da Xiaomi ses tuşu çalışmıyor ne yapmalıyım sorusunu meydana getirebilir. Ses tuşunun çalışmamasına sebep olabilecek durumlar şu şekildedir:

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

  • Tuşların aşırı baskıya maruz kalması,
  • Cihazın su ile temasından dolayı tuşların işlevini kaybetmesi,
  • Tuşların cihazla bağlantı kuramaması,
  • Ses tuşunun kırılması, aşınması ya da yerinden çıkması, en bariz arıza sebepleri arasındadır.

Xiaomi ses tuşu sorunlarında ekstra olarak şu sorunlar da meydana gelebilir;

Sorunun kaynağı saydığımız seçeneklerden biri olabileceği gibi farklı bir durum da olabilir. Yetkili servis problemin kaynağını tespit ettikten sonra gerekli işlemi uygulayacaktır. Cihazınızın garantisi devam ediyorsa Xiaomi yetkili servisiyle iletişime geçebilir ya da uygun fiyatlı hizmet sunan Budak GSM firmasıyla görüşebilirsiniz. Detaylı bilgi için www.budakgsm.com bağlantısını ziyaret etmenizi öneririz.

Son zamanlarda özellikle Xiaomi Note 7 gibi cihazlarda ses tuşunun çalışmadığını ve hatta ses arttırma ve azaltma tuşlarının içine göçtüğünü görüyoruz. Bu durum çok sık karşılaşıldığı için de Xiaomi’nin üretim aşamasında bir hata nedeniye bu soruna yol açtığını düşünüyoruz. Kronik bir sorun olan ses açma kapama tuşu bozulmasında yapılabilecek tek işlem ses açma kapama tuşu değişimidir. Aksi halde parçanın tamiri ne yazık ki mümkün değil.

Xiaomi Ses Tuşu Değişimi Sorunuzu Ortadan Kaldırabilir
Xiaomi Ses Tuşu Değişimi Sorunuzu Ortadan Kaldırabilir

Xiaomi Ses Tuşu Değişimi Sorunuzu Ortadan Kaldırabilir

Xiaomi ses tuşu çalışmıyor ise başvurduğunuz yetkili servis ya da firma sorunu tespit edecek ve bu doğrultuda bir işlem uygulayacaktır. Bu gibi durumlarda genelde cihazınızın ses tuşunun değiştirilmesine karar verilir. Değiştirme işlemini bu işi bilen teknisyenler gerçekleştirir. Böylece telefonunuz zarar görmeden eski haline döner. Teknolojik aletlerde profesyonel müdahale cihaz sağlığı için önem arz eder.

İyi haber şu ki firmamız Xioami ses açma kapama tuşu değişiminde sizlere %100 başarı garantili hizmet sunmaya devam ediyor. Ayrıntılı bilgi almak içn hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi kullanıcıysanız ve ses tuşu ile ilgili bir sorun yaşıyorsanız vakit kaybetmeden harekete geçmeniz gerektiğini de belirtmek isteriz. Beklediğiniz süre boyunca cihazınız daha fazla zarar görecek ve dönüşü olmayan arızalar meydana gelecektir. Dikkat etmeniz gereken bir diğer husus, ses tuşu değişiminde orijinal parçanın kullanılmasıdır. Firmamız bu noktada orijinal parça kullanımına her zaman önem vermektedir. ayrıntılı bilgi almak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Xiaomi Ses Tuşu Çalışmıyor Ne Yapılabilir
Xiaomi Ses Tuşu Çalışmıyor Ne Yapılabilir
Önceki yazı
Xiaomi Klavyede Dokunma Sorunu ve Çözümü
Sonraki yazı
Telefonu Kullanmadığım Halde Şarjı Bitiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı