Bu yazımızda Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor sorununu ele alacağız. Başta Xiaomi markalı telefonlarda olmak üzere çoğu akıllı telefonlarda görülebilen bu sorunun tamamen çözülebilmesi mümkündür. Yazımızda bu sorunun sebeplerini ve çözüm yollarını sizlerle paylaşacağız. Bu tür sorunlardan kurtulmak için teknik destek almanız şarttır. Teknik destek alanında güvenilir olan ‘’Budak GSM’’ ise bu konuda sizlere en kaliteli hizmeti sunar. Bünyemizde bulunan uzman ekibimiz sorununuzu dikkatli bir şekilde çözüme kavuşturacaktır.

Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor Ne Yapabilirim?

Yazımızda, sizlere detaylı bilgileri aktarmaktayız. Bu tür sorunlar için öncelikle akıllı telefonunuzun dikkatlice incelenmesi gerekir. Ardından çözüm için ilk bakılması gereken yer mikrofon soketidir. Mikrofon soketinde ne gibi bir problem olduğunu saptadıktan sonra bununla alakalı gerekli teknik çözüm de belirlenmiş olacaktır. Ayrıca sorununuzu en kısa sürede ve sağlam bir şekilde çözmek istiyorsanız eğer Budak GSM teknik servisini tercih edebilirsiniz.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Xiaomi cihazlarınızda karşı tarafa ses gitmiyorsa mikrofon değişimi yapılması gerekebilir. Xiaomi mikrofon değişimi hizmetlerimiz hakkında detaylı bilgiye ulaşmak için hemen bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Telefondan Ses Gitmeme Nedenleri

Telefonla konuşma esnasında mikrofonumuzu yanlışlıkla sessize alabiliyoruz. Bu durumda Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor diye, web tabanlı sitelerde arama yapmak zorunda kalıyoruz. Aslında bu sorun; parmağımızla veya yanağımızla yanlışlıkla, mikrofon simgesine dokunmamızdan kaynaklanmaktadır. Bazen ise telefonumuzun kendine has güncellemesini kaçırdığımız için bu gibi bir sorunla karşı karşıya kalabilmekteyiz. Hatta kullandığınız bir ses uygulaması da mikrofonunuzun çalışmasına engel olabilir.

Telefonla konuştuğunuz esnada karşı tarafa sesinizin gitmemesinin sebeplerinden biri ise şebeke problemidir. Yazımızda, bu durumu da es geçmeden yer vermekteyiz. Basit bir sorun olan şebeke sorunu anlık olarak oluşur ve kısa sürede geçer.

Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor
Xiaomi Telefonda Karşı Tarafa Ses Gitmiyor

Konuşma Esnasındaki Ses Problemlerinin Çözümleri

Telefonla konuşma esnasında karşı tarafa ses gitmemesinin iki ayrı nedeni vardır. ‘’Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor’’ diye arama yaptığınızda siteler genellikle, bahsedeceğimiz bu iki ayrı nedenin üzerinde durmaktadırlar.

  1. Birinci neden, mikrofon soketine herhangi bir nedenden dolayı zarar gelmesidir
  2. İkinci neden ise telefon mikrofonunun pislenerek tıkanmasıdır

Bu sorunları çözüme kavuşturmak için telefonunuzun mikrofon soketi değiştirilir veya temizlenir. Bu sorunların çözümüyle birlikte kaliteli hizmet almak için Budak GSM’yi seçmek akıllı bir tercih olacaktır.

Xiaomi Mikrofon Hasarı ve Değişimi

Telefonunuzun mikrofon kısmı; telefonunuz suya düştükten, sıvı veya nem teması kaptıktan sonra oksitlenebilir. Xiaomi telefonda karşı tarafa ses gitmiyor konulu yazımızda mikrofonla ilgili sorunlara ve çözümlere değinmeye devam etmekteyiz. Bunun yanı sıra mikrofon soketiniz, telefonunuzun düşmesi sonucu çatlayabilir veya kırılabilir. Bu gibi durumlarda mikrofonunuzu muhakkak değiştirmeniz gerekmektedir.  Bunlar kendi başınıza halledebileceğiniz birtakım sorunlar değildir.

Alanında uzman teknisyenlerimiz tarafından son teknoloji ekipmanlarla bu tür sorunlarınız en kısa sürede ve sağlam bir şekilde hallolmaktadır. Xiaomi telefonlarda karşı tarafa ses gitmiyor diye arattığınızda karşınıza biz çıkıyorsak bu, doğru adrestesiniz demektir. Teknik destek servisimiz ortalama bir iki saatte akıllı cihaz sorunlarınıza çözüm sağlamaktadır. Orijinal Xiaomi mikrofonu kullanarak yeni bir parça değişimi yapar veya buna gerek kalmayan durumlarda kendi mikrofon soketinizi tamir ederiz. Bilgilerinizi silmeden, karşı tarafa ses gitmeme sorununuzu ortadan kaldırırız.

Önceki yazı
Telefonumun Şarj Soketi Girişi Bozuldu Ne Yapabilirim?
Sonraki yazı
Xiaomi Mi 8 SE Şarjı Çabuk Bitiyor Ne Yapabilirim?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı