Xiaomi Telefonla Konuşurken Ekran Kararmıyor

Xiaomi cihazınızla telefonda konuşurken ekran kararmıyor ise bu sorun sensör soketinin arızalanmasından kaynaklanmaktadır. Çözüm yolu ise profesyonel teknisyenler tarafından değişiminin yapılmasıdır. Bu makalede telefon sensörünün ne işe yaradığı, arızalanma sebepleri, değişiminin nasıl yapıldığı ve teknik servis değişim ücretleri sizlerle paylaşılacaktır.

Telefon Sensörü Ne İşe Yarar

Telefon sensörü adından da anlaşılabileceği gibi sensör önüne herhangi bir karartı geldiğinde tepki verilmesini sağlayan kısımdır. Otomatik kapısı olan alışveriş merkezlerine girmeye çalıştığınızda kapı üzerinde bulunan sensör sizlerin gölgesi ile kapanır ve otomatik bir şekilde kapı açılır.

Telefonda da aynı mantık bulunmaktadır. Ekranın üst kısmında çok ufak, dikkatli bir şekilde bakıldığında görülebilen bir sensör bulunur. Arandığınız zaman telefonu kulağınıza götürdüğünüzde bu alan kapanır ve cihaz sizin telefonla konuştuğunuzu anlar. Bu sayede hem enerji tasarrufu sağlanmış olur hemde konuşurken gereksiz bir şekilde ekran açık kalmaz.

Telefon Sensör Soketi Neden Arızalanır

Telefon soketinin arızalanma sebepleri sayacak olursa;

  1. Alınan bir darbe sonucunda soketin kırılması/çatlaması,
  2. Soket yuvasının yerinden ayrılması,
  3. Ekran kırılması sonucunda soketin önünün kapanması,
  4. Sıvı, nem ve benzeri maddelerin teması sonucunda yaşanan oksitlenmeler olarak verilebilir.

Xiaomi Telefon Sensörü Nasıl Değiştirilir

Xiaomi telefon sensörü uzman ve tecrübeli Xiaomi teknisyenlerimiz tarafından değiştirilmektedir. Değişim süresi teknik servisimize gelindiği taktirde 30 dakika, 2 taraflı ücretsiz kargo gönderim hizmetimizden faydalanıldığında ise 3 (üç) iş günüdür.

  1. Soket değişiminde orjinal ürün kullanılır.
  2. Değişim işlemi sonrasında bilgileriniz silinmez, her şey olduğu gibi kalır.
  3. Telefonla konuşurken sensör sorunsuz bir şekilde çalışmaya başlar ve ekran kararır.

Xiaomi sensörü değiştikten sonra Xiaomi Teknik garantisi ile birlikte sizlere teslim edilir. Bu sayede sensör ile ilgili kullanıcı hatası dışında yaşanılan her türlü teknik sorun ücretsiz olarak çözüme kavuşturulur. Teknik servisimizde değişim işlemleri nasıl yapılmaktadır Youtube kanalımıza abone olarak takip edebilirsiniz

Genellikle mi5 sensör ve mi5s sensör arızaları ile çok karşılaşmaktayız servisimizle iletişime geçerek tüm bu sorunları halletmekteyiz

WhatsApp Destek Hattı

Adres ve İletişim Bilgilerimiz

GSM :0534 392 7286

Whatsapp: 0543 787 7436

DİKKAT: Başka şubemiz yoktur.

Xiaomi Teknik, İstanbul tahtakalede tek sube çalışmaktadır xiaomi hizmet kalitesini ilk Türkiye Öncülük ettik bizden fiyat yada bilgi almadan bilinçsiz müdehale edildiği taktirde daha farklı sorunlarla karşılasabilirsiniz.

ADRES:

Tahtakale Mahallesi Tahtakale caddesi Tahtakale Ticaret Merkezi Kat:2 No:209, 34116 Fatih/İstanbul (Yol tarifi için Tıklayınız.)

 

Kargo Gönderimi Nasıl Yapılır

İstanbul’da ikamet etmiyorsanız ya da teknik servisimize işlerinizden dolayı gelemeyecek durumda iseniz iki taraflı teknik servisimiz tarafından karşılanan ücretsiz kargo hizmetimizden faydalanabilirsiniz. Xiaomi Teknik ve Yurtiçi Kargo arasında yapılmış olan kurumsal anlaşma sayesinde 406864844 kargo numaramız ile cihazınızı bizlere gönderebilirsiniz. 1 iş günü içerisinde teknik servisimize ulaşan telefonunuz ekranı uzman teknisyenlerimiz tarafından aynı gün içerisinde değiştirilir ve sizlere geri gönderimi yapılır. Kargo gönderimi hakkında daha detaylı bilgi sahibi olabilmek için Kargo Gönderimi sayfamızı ziyaret edebilirsiniz.

Önceki yazı
Xiaomi Mi5 Dokunmatik Basmıyor
Sonraki yazı
Telefonumun Şarjı Hemen Bitiyor Ne Yapmalıyım?

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı