Yenilenmiş iPhone nasıl anlaşılır tarzında sorular cihazı almak isteyen birçok kişinin merak ettiği bir sorudur. İyi haber şu ki yenilenmiş iPhone cihazları anlamanın birkaç yöntemi var. Gelin birlikte bu yöntemler hakkında bilgi sahibi olalım.

Yenilenmiş (Refurbished) iPhone Nasıl Anlaşılır?

Yenilenmiş iPhone cihazlarına değişim cihazları da denir. Bu cihazlar başka bir kullanıcıdan alınıp onarılmıştır. Cihazın önceki sahibi verdiği cihaza denk başka bir ürün alır. Yenilenmiş iPhone cihazları piyasa değerine göre nazaran nispeten daha uygun fiyatlıdır. Garanti süreleri 1 yıldır. Cihazın yenilenmiş olduğunu anlamak için cihazdan anlaşılır.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

iPhone Kutusunu Kontrol Edin!

iPhone cihazının kutusu üzerinde çeşitli bilgiler bulunur. Kutunun arkasında seri numarası yazar. Kutunun ön kısmanda ise model numarası yazar. Model numarası yazan yerin hemen yanında iPhone model adını yazılı olur. Tüm bu bilgilerin yazılı olduğu sıkıca kapatılmış beyaz bir kutu ise satın aldığınız iPhone yeni bir üründür.

Aksesuarları Kontrol Edin!

iPhone cihazlarının bulunduğu kutuların içinde bazı aksesuarlar da yer alır. Kutunun içinde kablo, kulaklık ve kullanım kılavuzu gibi eklerle gelir. Eğer bu eşyalarda bir yırtılma, yıpranma, eskime ya da eksik varsa bu cihazın yenilenmiş iPhone olduğunu gösterir.

Telefonun Gövdesini Kontrol Edin!

Apple markası müşteri memnuniyetine önem verdiği için yeni alınan bir üründe hasar olmasına müsaade etmez. Bu nedenle cihaz üzerinde inceleme yaparak ürünün yeni mi yoksa yenilenmiş mi olduğunu anlamak mümkündür. Telefonun gövdesi üzerinde çizikler varsa bu telefonun yenilenmiş olduğu anlamına gelir. Aynı zamanda ekranda çiziklerin olup olmadığından da aynı sonuca ulaşılır. Eğer üzerinde çizik olan bir cihaz satın aldıysanız değişim isteyebilirsiniz.

Seri Numarasına Bakın!

Kılavuzda bulunan seri numarasına bakarak iPhone cihazının yenilenmiş olup olmadığını anlamak mümkündür. Seri numarası genellikle kutunun üzerinde yer alır. Kutu üzerinde seri numarası yazmayan ürünlerin yenilenmiş cihaz olması yüksek olasılıktır. Seri numarasını kontrol etmenin bir başka yolu da bulunur. Ayarlar bölümüne girerek cihazla ilgili genel bilgilere ulaşabilirsiniz. Burada bulanan “Hakkında” kısmında cihazın seri numarası yazar. Burada bulunan numaraya bakarak yenilenmiş iPhone nasıl anlaşılır sorusunun cevabına ulaşın.

Telefonunuzu Teknik Servise Verirken Nelere Dikkat Etmelisiniz? bilgilerini de inceleyebilirsiniz.

Önceki yazı
Samsung S22 Ultra Ekran Hatası ve Çözümü
Sonraki yazı
iPhone Ekran Kırıldı Ne Kadara Yapılır?

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı