Kendi numaranı öğrenme işlemi zaman zaman zor bir hal alabiliyor. Özellikle başkasını arayamadığımız ve telefonda yeterli dakika olmadığı durumlarda bu çok güç bir hal alabiliyor. Bu nedenle sizlere kendi numaranızı öğrenme konusunda yardım etmek istedik.

Birçok kişide olduğu gibi belki sizlerde kendi numaranızı ezbere bilmiyorsunuz. İlk defa veya yeni bir numara alındığında telefon numarası aklıda kalmayabilir. Zamanla unutabilir. Bu gibi durumlarda panik yapmadan acaba numaranı nasıl öğrenebilirim tarzında sorular ile karşılaşıldığında araştırma yapılır. Bu konuda yalnız olmadığınız kesin. Gerek iOS kullanıcıları gerek se Android kullanıcıları telefon numaramı nasıl öğrenebilirim? Sorusuna cevap arar. Bu konuda neler yapılabilir? Konu hakkında bilgeleri okuyabilirsiniz.

Telefon numaranızı öğrenmenin ilk yolu kişiler listesi kullanılarak aradığınız numaranızı bulabilirsiniz.  Telefon uygulamasından kişilere girilerek, kişiler listesinin başında kendi numaranız görülür.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Kendi Numaramı Öğrenme
Kendi Numaramı Öğrenme

Ayarlar sekmesi kullanılarak da telefon numarası görülebilir. Telefon uygulamasından Ayarlar sekmesine gidilerek listenin en üstünde önceden kayıt edilmiş olan telefon numarası görülür. Buradan telefon numarası değiştirilebilir ya da düzenleme yapabilirsiniz.

Telefonlarınızda iletişim için farklı operatör kullanılabilir. Kullanılan operatörün hiçbir şekilde önemi yoktur. Yapılacak işlemler her operatör için aynı olarak gerçekleşir.

Kendi Numaramı Öğrenme Turkcell

Akılda tutulmayan veya tutulamayan telefon numarasını öğrenmek için dahil olunan operatörün çağrı merkezi ile iletişime geçerek öğrenmek mümkün. İletişime geçildiğinde bir dizi sorulara cevap verilerek güvenlik adımlarından geçilir. Güvenlik adımları sorunsuz olarak geçildiğinde numaranız sizinle paylaşılır.

Yapılacak olan işlemlerde, karşı tarafı arama ile ya da çağrı merkezinin desteği ile istenen bilgiye ulaşılabilir. Çağrı merkezi hattın sahibinin kim olduğu konusunda emin olmak için bir dizi sorular yöneltir. Güvenlik açısından yapılan sorgulamanın ardından numaranız sizinle paylaşılır.

Kendi Numaranı Öğrenme
Kendi Numaranı Öğrenme

Gerçekleşen tüm işlemler her cihaz için aynı şekilde yapılır. Hangi hatta sahip olunmasının bir önemi bulunmaz. Kullanılan her operatörde kısa sürede kendi numaranızı öğrenebilirsiniz. Yapılan bu işlemlerden herhangi bir ücret söz konusu olmaz. Ücretsiz olarak verilen bu hizmeti her operatör kullanıcılarına sağlıyor. Dolayısı ile herhangi bir şekilde faturaya yansıtılmayacak.

Kendi Numaramı Öğrenme Vodafone

Alınmış olan yeni bir hatta ilk planda numara ezberlenemez. Bu durumda numaranızı öğrenmek ve başkaları ile paylaşmak istediğiniz de sorun yaşayabilirsiniz. Özellikle yaşlı olan kişiler bu gibi durumlarda hemen numaralarını aktaramıyor. Kullanılan operatör fark etmeksizin kod kullanılarak numaranıza erişebilirsiniz.

Numara alan kişiler, telefon numarasını öğrenmek için karşı tarafa çağrı atarak numarasını öğreniyor. Fakat bu yöntem her zaman pratik olmayabilir. Tüm operatörler için tek bir kod kullanımı ile kendi numaranızı öğrenmek mümkün. Hattınıza ait numarayı öğrenebilmek için telefonda geçerli bir şebekenin olması gerekir.

  • Telefonun arama ekranına *101# tuşları kodlanarak ara tuşuna basılır
  • USSD kodu sorgulanarak cep telefonunuzun numarası ekrana gelir.

Kendi Numaramı Öğrenme Türk Telekom

Akıllı telefon kullanıcıları ilk defa numara aldıklarında veya uzun zamandır kullandıkları telefon numarasını unuttuğunda, telefon numaramı nasıl öğrenebilirim? Sorusunun cevabını arar. Kullanılan her operatörlerde olduğu gibi Türk Telekom hattını kullananlar, birkaç tuş ile numarasını öğrenebiliyor. *101# tuşlanarak istenilen bilgi elde edilebilir.

Önceki yazı
Yeni-Eski Telefondan Ses Gelmiyor
Sonraki yazı
3 Aşamada Sim Kilidi Kaldırma

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı