iPhone 6 batarya şişmesi sorunu, pek çok iPhone 6 kullanıcısının cihazlarının şişmesi veya patlaması gibi ciddi arızalara neden oluyor. Teknolojinin hayatımıza girmesi ile beraber akıllı telefonların kullanımı da artmıştır. Yapılan kullanımlardan dolayı zamanla bu cihazların bataryaları da zarar görebilmektedir.

Özellikle iPhone bataryalarının şişmesi, cihazın kullanımını olumsuz etkileyebilmektedir. Batarya şişmesi için en önemli belirtisi, cihazın kullanım sırasında sıcaklık artışı olmasıdır. Yine de cihazın kapalı olmasına rağmen batarya şişmesi olup olmadığını anlamak için cihazın arka yüzünün şişme işaretleri olan kabarcıklarının olup olmadığını kontrol etmek gerekmektedir. Bu yüzden batarya değişimi en doğrusu yapılması gereken çözüm olacaktır.

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Bataryalarınızın Şişmemesi İçin Alınacak Tedbirler

iPhone 6 batarya kalitesi
iPhone 6 batarya kalitesi

Apple’ın önerdiği önlemlerin başında şu maddeler yer almaktadır:

  • iPhone 6 kullanıcılarının cihazlarının bataryasının %45’inin üzerinde olması gerekmektedir.
  • Ayrıca, iPhone 6 kullanıcılarının cihazlarını sık sık şarj etmemeleri
  • Kullanıcılar cihazlarını sıcak veya soğuk ortamlarda uzun süre kullanmamaları gerekir.
  • Son olarak, iPhone 6 kullanıcılarının cihazlarının bataryasının kalitesinden emin olmak için sadece Apple yetkili servislerinden alınan, Apple onaylı bataryaları kullanmaları gerekiyor.

iPhone 6 Batarya Şişmesi Sorunu İçin Teknik Servis Müdahalesi

Teknik servis, iPhone 6 cihazınızın batarya şişmesi sorununu çözmek için uygun önlemleri alır. Cihazınızın bataryasının şişmesi, bataryanın hızla boşalmasına ve yanıcı gazların serbest kalmasına neden olabilir. Bu nedenle, teknik servis, bataryayı değiştirerek veya güvenli bir şekilde ortadan kaldırarak cihazınızın güvenliğini sağlayacaktır. Ayrıca, cihazınızın sıcaklık düzeyi de ölçülerek, düşürülmesi gereken bir sıcaklık olduğu tespit edilirse, cihazın sıcaklık düzeyini düşürmek için gerekli önlemler alınır.

iPhone 6 Şişen Bataryayı Değiştirme İşlem Basamakları

Öncelikle iPhone 6’nızın arka kapağını açmak için bir kapak açma aracı kullanmanız gerekecektir.

  • Daha sonra bataryayı çıkarmak için batarya bağlantısının üzerindeki kabloyu çözmelisiniz
  • Eski bataryayı çıkarmak için arka kısımda bulunan bataryanın kenarlarındaki vidalar çıkarılmalıdır
  • Eski bataryayı söküp ve yeni bir batarya takılmalıdır
  • Yeni batarya takılırken batarya bağlantısının kablosunu sıkıca kapatılmalıdır
  • Son olarak, arka kapağı yeniden takılarak ve vidalar sıkılmalıdır.

Batarya Kalitesinin Önemi

Batarya değişiminin yapılması için öncelikle cihazın servise gönderilmesi gerekmektedir. Servise gönderilen cihazda, teknisyenler tarafından bataryanın çıkarılması ve yeni bir batarya takılması yapılacaktır. Teknisyenlerin yaptığı bu işlemlerden sonra cihazınız tekrar önceki performansını kazanmış olacaktır. Ayrıca, servise gönderilen cihazlar arasında özel bir güvenlik önlemi olarak, bataryanın orijinal olup olmadığı kontrol edilmelidir.

Bu nedenle, cihazınızın bataryasını değiştirmek istediğinizde, lütfen orijinal batarya ürünleri kullanın. Böylece cihazınızın ömrünü uzatmış ve aslında cihazınızın güvenli kullanımını sağlamış olursunuz.

iPhone 6 Batarya Şişmesi Sorunu Nasıl Ortadan Kaldırılır?

iPhone 6 batarya şişmesi sorunu
iPhone 6 batarya şişmesi sorunu

iPhone 6 batarya şişmesi sorunu birçok kullanıcının hayatını zorlaştıran bir sorundur. Uzun ömürlü bir batarya arzulayan kullanıcılar, bu sorunu çözmek için birkaç yöntem denemek zorundadır. Öncelikle, cihazınızın sık sık kapatılması ve özellikle yeniden açılması, batarya performansının iyileşmesini sağlayabilir. Bunun için, Ayarlar sekmesinden Uyku modu’na geçerek cihazınızın kendiliğinden kapanmasını sağlayabilirsiniz.

Ayrıca, batarya performansını arttırmak için, cihazınızın enerji tasarruf modunda çalışmasını sağlamalısınız. Bunun için, Ayarlar sekmesinden Enerji Tasarrufu sekmesine gidip bu sayede bu özelliği açabilirsiniz.

Son olarak, iPhone 6 batarya şişmesi sorununu ortadan kaldırmak için cihazınızın bataryasının doğru şekilde kalibre edilmesi gerekmektedir. Aynı zamanda cihazınızın Ayarlar sekmesinden Batarya sekmesine giderek böylelikle bataryanızın kalibrasyonunu yapabilirsiniz. iPhone 6 batarya şişmesi sorunu için tüm bu yöntemleri uyguladığınız takdirde böylece iPhone 6 batarya şişmesi sorununa çözüm bulabilirsiniz.

Önceki yazı
LG G2 Ekran Sararması
Sonraki yazı
Tuzla Cep Telefonu Tamiri

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı