iPhone kendi kendine kapanıyor sorunu kullanıcıları tarafından can sıkan bir durumdur.  iPhone’lar kullanıcıların her gün hayatlarını kolaylaştırmak için kullandıkları cihazlar olarak bilinir. Ancak bazı kullanıcılar iPhone’larının kendiliğinden kapanmasından şikâyetçi olabilirler. Bu durum, birçok kullanıcı için endişe verici olabilir. Fakat bu tarz bir sorunu çözmek için birkaç yol vardır. İşte iPhone’ların kendiliğinden kapanmasını önlemek için kullanabileceğiniz bazı ipuçları şunlardır:

  • iPhone’unuzun sistem ayarlarının güncel olduğundan emin olmanız gerekir. Bu, cihazınızda oluşabilecek hataları önlemek için en iyi yoldur. Cihazınızı App Store’dan en son sürümü indirerek sistem ayarlarınızı güncelleyebilirsiniz.
  • Cihazınızın kendiliğinden kapanmasını önlemek için güç tüketimini azaltmak için uygun ayarları seçebilirsiniz. Örneğin, ekran parlaklığını düşürüp ve ekranın uyku moduna geçmesini sağlayarak bu sayede pil ömrünü uzatabilirsiniz.
  • Bazı Apple uygulamaları cihazınızın kendiliğinden kapanmasına neden olabilir. Bu nedenle, eğer cihazınızda Apple uygulamaları varsa, bunları kaldırmanızda özellikle fayda vardır.
  • Eğer cihazınızın kendiliğinden kapanması sorunu halen çözülemiyorsa, cihazınızı sıfırlayıp ve yeniden kurmanız gerekebilir. Bu, cihazınızdaki aslında tüm verilerin silinmesine neden olur. Dolayısıyla, bu işlemi yapmadan önce cihazınızda bulunan tüm verilerin yedeklenmesi gerekir.
  • Eğer bu çözümlerin hiçbiri işe yaramıyorsa, cihazınızın bir teknik servisimize getirerek bu sorunu ortadan kaldırabilirsiniz. Teknik destek ekibimiz, cihazınızda oluşan sorunu inceleyerek uygun çözümler üretebilir. Böylece, cihazınızın kendiliğinden kapanması sorunu çözülebilir.

Bunu servisimize gelerek uzman teknisyenlerimize yaptırabilirsiniz.

iPhone’u Çalışır Hâle Getirmek İçin Çözüm Önerileri

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu
iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu

Bunun için, öncelikle iPhone’unuzu kapalı hâle getirip yeniden başlatmanız gerekir. Bunu yapmak için, cihazınızın Ses Yükselt/Azalt ve Ana Anahtar tuşlarına aynı anda basılı tutun. Bu işlemi yaptıktan sonra böylelikle telefonunuz yeniden başlayacaktır.

Ayrıca iPhone cihazınıza bir güncelleme yüklemek de sorunu çözmek için çok etkili bir yöntem olabilir. Son sürümün kurulumunu yapmak için, ayarlardan cihazı güncelle seçeneğini seçebilirsiniz. Eğer telefonunuz kendi kendine kapanmaya devam ediyorsa, cihazınızı Fabrika Ayarlarına sıfırlamanız gerekebilir. Servisimiz ile iletişime geçerek de bu sorunu düzelttirebilirsiniz.

Sorununun Nedenleri

iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu ve Çözümü
iPhone Kendi Kendine Kapanıyor Sorunu ve Çözümü

iPhone’lar, çok önemli bir işlev gören modern cihazlar olarak günümüzde kullanıcılar tarafından çok seviliyor. Ancak bazen bu cihazların kendilerini kapatması ve hiçbir şey yapmadan kararlı bir şekilde kapanması gibi sorunlar yaşanabiliyor. Bu durum bu yüzden kullanıcıların cihazlarının çalışmasına tahammül edemeyerek çoğu zaman çözümsüz kalmalarına neden oluyor. Ancak, bu durumu çözmek için birkaç önemli öneri mevcuttur.

Birincisi, iPhone’ların kendilerini kapatmasının nedeni olarak, cihazın üzerinde bulunan güncellemelerin olmaması gösterilebilir. Güncellemeler, işletim sistemi güvenliği açısından çok önemlidir. Dolayısıyla, iPhone’unuzu her zaman güncel tutmak, iPhone’unuzun kendini kapatmasını önlemek için çok önemlidir.

İkincisi, iPhone’unuzu sık sık yeniden başlatmanız gerektiğini unutmayın. Bu iPhone’unuzu her zaman en güncel sürüme getirmenin harika bir yoludur. Yeniden başlatma, işletim sistemi üzerinde çalışan tüm uygulamaları ve servisleri kapatıp, bunların çalışmasının önüne geçtiği için, iPhone’unuzun kendini kapatmasını önemli ölçüde azaltabilir.

WhatsApp Destek Hattı

Üçüncü olarak, iPhone’unuzun kendini kapatmasının nedeni olarak, cihazın üzerinde bulunan arızalar veya hatalar da gösterilebilir. Bu durumda, iPhone’unuzu servisimize getirerek aynı zamanda profesyonel ekibimiz tarafından incelenmesini sağlayabilirsiniz.

Son olarak, iPhone’unuzu kapatmasının nedeni, kullanıcıların iPhone’u çok fazla kullanması ve çok fazla işlem yapması olabilir. Bu durumda, iPhone’unuzu sık sık yeniden başlatmanız ve kullanımınızı sınırlamanız gerekir. iPhone kendi kendine kapanıyor sorunu için ayrıca, iPhone’unuzu her zaman şarj etmek ve belirli aralıklarla temizletmek de çok önemlidir.

Önceki yazı
iPhone Apple Logosunda Sıkıştı Sorunu 4013 Hatası
Sonraki yazı
iPhone Baseband Entegresi Tamiri

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi girin.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı