iPhone şifre kırma adımları bu yazımızda! Şifresi unutulan iPhone cihazlardaki tüm verilerin sıfırlanacağı unutulmamalıdır. Zira iPhone’nin geri yüklenmesi gerekir. Verilerinizin kaybolmadan cihazınızı sıfırlamanın farklı yöntemleri de mevcuttur. Bunun için kullanılabilecek yazılımlar var. Bunları kullanarak cihazınızın şifresini kaldırabilirsiniz.

Art niyetli kişilerce ya da güvenlik mensuplarınca kullanılan işlem olan iPhone şifre kırma, bir hayli zordur. Zira teknik ekipman ve kod bilgisinin bilinmesi gerekir. Dolayısı ile iPhone kullanıcısının unutmuş olduğu şifreyi kırmak oldukça zordur.

Her geçen gün Apple, yazılım güncelleyerek parola kıran cihazlara karşı ek engeller getiriyor. Şifresini unutan kullanıcılar için kullanılabilecek yollar için setler oluşturuyor.

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

İphone Şifre Kırma Nasıl Yapılır?

iPhone şifresini unutun kullanıcı için en iyi ve basit yol geri yükleme yapmaktır. Fakat geri yükleme yapıldığında ise tüm bilgiler silinir. Fakat iCloud ya da iTunes yedek mevcut ise bunu daha sonra kullanmak mümkün gözüküyor.

Iphone Şifre Kırma Programı
Iphone Şifre Kırma Programı

IPhone’u geri yükleyebilmek için iTunes’den geri yüklemek lazım. Bunun için de şifre gerekir. Fakat kurtarma modunda şifre gerekmeden geri yükleme yapılabilir. Cihazdaki mevcut veriler silinir ve son sürüm sıfırdan yeniden yüklenir. Bu aşamada ilk olarak kurmak için Apple kimliği ve şifresine ihtiyaç duyulur.

İphone Şifre Kırma Sirisiz

Şifresi unutulan iPhone’u kurtarma modu ile geri yüklemek için adımların sırası ile izlenmesi gerekir.

  • Cihazınızda en yaz yüzde 50 oranında şarj edilmiş olmalı
  • Açık olan iTunes kapatılır. Bağlantı kablosu ile PC veya Mac’a bağlanılır.
  • iPhone yeniden başlatılır.
  • Cihazın kurtarma moduna alınabilmesi için gerekli talimatlar uygulanır.
  • iPhone X, 8 ve 8 Plus için sesi aç düğmesine basıp hemen bırakılır. Ses kıs düğmesine basılıp bırakılır. Kurtarma modu gelene kadar yan düğmeye basılı tutulur.
  • iPhone 7 ya da 7 Plus için uyut uyandır düğmesi ile ses kısma düğmesine aynı anda basılı tutulur. Logo görülünce, kurtarma modu gelene kadar basılı tutulur.
  • iPhone 6s ile önceki sürümler için uyut uyandır düğmesine ana ekran düğmesi ile aynı anda basılır. Logo gelince kurtarma modu gelinceye kadar basılı tutulur.
  • Artık Geri Yükleme ya da güncelleme seçeneğine ulaşmış olacaksınız. Geri yükle seçilir.

İphone Şifre Kırma Bilgisayarsız

Birçok uygulama unutulan iPhone parolasını kırma noktasında güvenilir bir yol sunsa da herkes tarafından indirilemiyor. Zira bu uygulamalar için lisans gerekiyor. Bunun yanı sıra lisans satın almak için kimlik bilgilerine ihtiyaç duyuyor. Şifre kırmak için geliştirilmiş adli tıp yazılımları kullanılabilir. Başlıca yazılımlar şunlardır;

 

Önceki yazı
Iphone Dokunmatik Testi, Tüm Modellerde
Sonraki yazı
Yeni-Eski Telefondan Ses Gelmiyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı