Telefonumun kamerası bulanık çekiyor sorunu tüm akıllı telefon modellerinde geçerlidir. Kullanıcılar zaman zaman bu sorunu sıklıkla yaşadığının altını çiziyor. Bu nedenle neler yapabileceğini düşünüyorlar. Telefonunuzun kamerasının bulanık çekmesi önemli bir sorundur. Çünkü kameralar telefonların en önemli sistemleri arasında yer alıyor.

Görüntülü sistemin kaliteli olmaması beraberinde telefon kullanıcılarında memnuniyetsizlik oluşturuyor. Gün içerisinde cihaz üzerinden çekilen çeşitli resimlerin düşük kaliteli görünmesi kullanıcılarda moral ve motivasyon bozukluklarına neden oluyor. Bu nedenle marka ve modeli fark etmeksizin akıllı telefonunuzdan yaşadığınız bu sorundan mutlaka kurtulmanız için servisimizden bilgi alabilirsiniz. Telefon kamerasının bulanık çekmesinin sebepleri şunlardır;

  • Cihaz kamerasını günlük temizliği düzenli olarak yapılmaması
  • Kamera üzerinde yoğun tozların oluşması
  • Kamera sisteminin düşük kaliteli olması
  • Telefon kalitesinin düşük olması
  • Telefonun yeteri düzeyde şarjının dolmamış olması
  • Karanlık ya da loş ortam üzerinden resimlerin çekilmiş olması
  • Telefonun eski modelli olması
  • Kamera modu veya odaklarının kasıtlı olarak değiştirilmesi
  • Kamera camında kırılma, çatlama gibi problemlerin meydana gelmesi

İçerik Rehberi

Telefon tamir işlemleri, fiyatlar ve garanti süreci hakkında bilgi almak için;

WhatsApp Destek Hattı

Telefon Kamerasına Toz Kaçarsa Ne Olur

Telefonumun Kamerası Bulanık Çekiyor ne yapmalıyım
Telefonumun Kamerası Bulanık Çekiyor ne yapmalıyım

Akıllı telefonunuzun kamerasının bulanık olarak çekmesinin ana nedenleri arasında cihaz kameranızın içerisine tozların kaçmış olmasıdır. Özellikle inşaat ve benzeri türden yoğun toz ve dumanlı alanlarda mesai yapıyorsanız telefonunuz ortamdaki tozlardan etkilenecektir.

Bu durumda ise telefonunuzun kamera kısmından içeriye doğru tozların giriş yapması söz konusudur. Dolaysıyla cihaz sağlığı ve kamerasını tozlardan korumanız gerekir. Bu kapsamda mutlaka telefonunuzu yoğun tozlu açık ve kapalı alanlarda kılıfla korumanız tavsiye edilir.

Kamera Modu Veya Odağının Değiştirilmesi

Kamera modu veya odağının değiştirilmesi beraberinde akıllı telefonlarda kameranın bulanık çekmesinde etkilidir. Birçok telefon kullanıcıları farkında olarak ya da olmayarak kamera modu ya da odağını değiştirmek zorunda kalabiliyor.

Bu eylem kameranın zedelenmesine dahi yol açabiliyor. Bu kapsamda yapmanız gereken telefonunuzun Ayarlar kısmına giriş yapmaktır. Bu alanda telefon kamera odak ayarlarınızı yeniden uygun duruma getirebilirsiniz.

Kamera Camındaki Çeşitli Problemler

Akıllı telefonunuzun cam kısmında dahi oluşan birçok problemler kameranızın daha bulanık çekimler yapmasına neden olacaktır. Telefon camınızın kırılması, çatlamış olması ya da kalitesinin azalması kamera çekimlerinin dahi kalitesiz sonuçlar vermesine neden olacaktır. Bu nedenle kamera çekimi yapmadan önce telefonunuzun cam kalitesini yeniden gözden geçirmeniz tavsiye edilir.

Kamera Ya da Odak Arızaları

Telefonunuzun kamerasının bulanık çekmesinin ana nedenleri arasında kameranızın ya da odak arızaları oluşmasıdır. Kamera sistemi oldukça hassas bölümdür. Bu bölümde meydana gelen sorunlar beraberinde kameranızın daha bulanık çekmesine neden olacaktır. Bu nedenle ilk olarak kamera ya da odak arızalarınızı gidermeniz gerekiyor.

Mesafe Durumu

Telefon kameranızın bulanık çekmesinin en temel nedenleri arasında mesafenizin uygun olmamasıdır. Örneğin çok uzak ya da aksine yakın mesafe üzerinden resimler çekmeniz kameranızın bulanık çekim yapmasına neden olabilir. Bu nedenle uygun mesafe tercih edebilirsiniz.

Kameranın Çekim Miktarı

Telefonumun Kamerası Bulanık Çekiyor
Telefonumun Kamerası Bulanık Çekiyor

Telefonunuzun modeli yine fark etmeksizin cihazınızdan yaptığınız çekim miktarları önemlidir. Aşırı sayılar üzerinden özellikle üst üste çekimler yaptığınızda dahi telefon kameranızın bulanık çekim yapmasına neden olacaktır. Örneğin, gün içerisinde maksimum 70 bin çekim yaptığınızda doğal olarak kameranız ilk çekimlerdeki gibi kaliteli sonuç vermeyecektir. Bu neden mutlaka gün içerisinde belirli aralıklarla düzenli bir şekilde kamera çekimi yapmalısınız.

Telefonda Kameranın Bulanık Çekmesi Belirtileri

Telefondan kameranın bulanık çekmesinin bazı belirtileri söz konusudur. Örneğin bu durumda çekilen resimlere telefon galerisi üzerinden bakılabilir. Resim kalitesi kontrol edilebilir. Bu kapsamda çekilen resim kalitesinin düşük olması durumunda telefon kamerasının bulanık çekimler yaptığından söz edilebilir. Bu durumda gerekirse profesyonel telefon tamiri servisinde destek alınabilir. Telefon tamiri konusunda servisimizden destek alabilirsiniz. Telefonumun kamerası bulanık çekiyor probleminizi kısa sürede garantili bir şekilde çözümlüyoruz.

Önceki yazı
Turkcell Şebeke Sorunu Telefon Çekmiyor
Sonraki yazı
Telefonumun Ekranı Kırıldı Dokunmatiği Çalışıyor

Bir yanıt yazın

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Fill out this field
Fill out this field
Lütfen geçerli bir e-posta adresi yazın.
You need to agree with the terms to proceed

Hemen Arayın Whatsapp Hattı